Venēcijas arhitektūras biennāles Latvijas ekspozīcija Rīgā

Venēcijas arhitektūras biennāles Latvijas ekspozīcija Rīgā
Publicitātes foto
24-07-2013 A+ A-
Rīgas Doma dārza brīvdabas mākslas galerijā līdz 8. augustam ir aplūkojama Latvijas ekspozīcija „Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā”, kas piedalījās Venēcijas biennāles 13. starptautiskajā arhitektūras izstādē, kultūras portālu „Rīga 2014” informē projekta „Mans Doms” vadītājs Gatis Vectirāns.

Latvijas ekspozīcijas darbu 13. Venēcijas biennālei veidojuši: kuratore Ieva Kulakova, arhitekte Līga Apine un radošā apvienība „Other Side Studio”.

Latvijas ekspozīcija tika izgatavota 2012. gadā ar moto: „Iekšējā brīvība kā nākotnes domāšanas arhitektūra”.

Ekspozīcija piedāvāja Venēcijas apmeklētājiem ieskatu dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos, tādā veidā kļūstot par „ielu ielā”. Apmeklētājs, pastaigājoties pa Venēciju, pēkšņi varēja ieraudzīt sevi Rīgā atspīdam dažādās Brīvības ielas fasāžu detaļās.

Instalāciju veido trīs daļas. Pirmā daļa ataino Brīvības ielas fasādi, kas tika izgatavota no pulēta nerūsējošā tērauda. Vides atspulgi spoguļattēlā radīja daudzdimensionālu uztveres iespēju, kurā raugoties, Venēcijas un Rīgas arhitektūras elementi vizuāli pārklājās un saplūda. Tagad, eksponējot instalāciju Domā, par galveno varoni kļūs klostera dārzs, kas iemieso Mūžības laiku.

Otrā ekspozīcijas daļā, kas atrodas instalācijas aizmugurē, tērauds ir daļēji nomainīts pret autentisku koka faktūru, kas tika paņemta no Brīvības ielas pagalmu apbūves.

Tā raksturo Rīgas iekšpagalmus, kur daudzviet vēl saglabājusies 19. gadsimtam raksturīgā priekšpilsētu koka apbūve.

Trešā daļa ir veidota kā portāls, kas atrodas instalācijas centrā. Šeit apmeklētāju apņem tikai tērauda spoguļu faktūra, un tajā ir redzams tikai paša apmeklētāja bezgalīgi pavairotais attēls. Šādi instalācija katram piedāvā iespēju ieskatīties sevī un apjaust savu iekšējo brīvību.

Ekspozīciju Rīgā rīko biedrība „Ascendum” un Laikmetīgās mākslas institūts.

0 komentāri

Komentāru nav