Novembrī Rīgā uzstāsies skotu grupa „Biffy Clyro”

Novembrī Rīgā uzstāsies skotu grupa „Biffy Clyro”
LETA/EPA
25-07-2013 A+ A-
11. novembrī koncertzālē „Palladium” savas Eiropas koncertturnejas ietvaros uzstāsies Skotijas grupa „Biffy Clyro”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Positivus Music” pārstāvji.

Grupa izveidota pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū, kad to dibināja trīs jaunieši – vokālists un ģitārists Saimons Nīls (Simon Neil), basģitārists Džeimss Džonstons (James Johnston) un viņa dvīņubrālis bundzinieks Bens Džonstons (Ben Johnston).

Par „Biffy Clyro” vizītkarti kļuvusi liela kompozīciju skaņas un ritma amplitūda. No klusām, pat čukstošām ģitārām, pēkšņi kāpinājumi pārtop spēcīgos skaņu un trokšņu viļņos, ko papildina grandiozas bungu iespēles.

„Tajā pašā laikā tiek saglabāts noteikts melodijas vijums. Tieši tāpēc viņu dzīvās uzstāšanās tiek īpaši gaidītas. Šajos puišos mītošā degsme un pašatdeve tiek atzinīgi novērtēta gan klubos, gan stadionos,” grupu raksturo koncerta rīkotāji.

Karjeras laikā „Biffy Clyro” izdevusi sešus albumus, no kuriem pats jaunākais – „Opposites” – iznāca 2013. gada ziemā. Trīs no tiem – „Puzzle”, „Only Revolutions” un „Opposites” – iekļuva Lielbritānijas pārdotāko albumu Top 5. Turklāt šogad izdotais sasniedza topa pašu virsotni.

Pēc pirmo triju albumu izdošanas tieši ceturtais – „Puzzle” – 2007. gadā palīdzēja „Biffy Clyro” iegūt plašāku atzinību. „Puzzle”, kas pārsvarā sastāvēja no Kanādā tapušiem ierakstiem, iekļuva Lielbritānijas topa otrajā vietā jau tā izdošanas nedēļā. Pēc diviem gadiem, 2009. gada novembrī, grupa izdeva albumu „Only Revolutions”, kas jau pirmajā nedēļā ieguva zelta statusu.

2011. gadā „Biffy Clyro” tika nominēta „Brit Award” balvai, bet šogad saņēma respektablā mūzikas žurnāla „New Musical Express” balvu kā labākā britu grupa.

„Šķiet, ka cilvēki, kas mūs reiz ir dzirdējuši, iemīl šo mūziku. Un tieši tas ir pats svarīgākais,” saka grupas vokālists Saimons Nīls. „Pasaule vēl ir pilna tādu, kas, iespējams, jutīs to pašu, bet mūsu vienīgais īstais mērķis ir būt pašiem sev par mīļāko grupu, un, manuprāt, ka tas izdodas,” viņš piebilst.

Biļešu iepriekšpārdošana uz „Biffy Clyro” sāksies piektdien, 26. jūlijā, plkst. 10.00 visās „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv.

0 komentāri

Komentāru nav