Salacgrīvā sākas starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls

Salacgrīvā sākas starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls
F64 . Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla īpašā viešņa Kristīne Opolais
26-07-2013 A+ A-
No piektdienas, 26. jūlija, līdz 4. augustam Salacgrīvas novada dome rīko jau ceturto starptautisko Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivālu, kurā šogad piedalīsies mūziķi no Krievijas, Itālijas, Spānijas, Dienvidkorejas un Latvijas, informēja Salacgrīvas novada domes Informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese.

Festivāla laikā labākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem būs iespēja apgūt mūzikas meistarības noslēpumus meistarklasēs pie izciliem instrumentālistiem – vijolniekiem – Alekseja Lundina no Krievijas, Domeniko Nordio no Spānijas, Ulda Sprūdža no Latvijas, savukārt pianistiem būs iespēja attīstīt savas prasmes pie meistariem Vsevoloda Dvorkina un Mariannas Aivazovas Livafinu no Itālijas, bet flautas spēli – pie Ilonas Meijas no Latvijas.

Akordeona spēles cienītājiem meistarklases notiks pie Ņikitas Vlasova no Krievijas, alta spēli palīdzēs attīstīt Serge Savrovs no Itālijas, saksofona spēli audzēkņi apgūs pie Kārļa Vanaga no Latvijas un čellu – pie Ivara Bezprozvanova no Latvijas.

Iespēju mācīties meistarklasēs iegūs tie 77 Latvijas mūzikas skolu audzēkņi, kurus konkursa kārtībā izvēlēsies pedagogi, norādīja Tiesnese.

Viņa pastāstīja, ka klasiskās mūzikas festivāls ir kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, kas pulcē Salacgrīvā izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes. „Festivāls būs brīnišķīga iespēja apgūt mūzikas noslēpumus pie slaveniem mūzikas pedagogiem, dalīties pieredzē un radošajos meklējumos jaunajiem un jau slavas virsotnes sasniegušajiem mūziķiem, bet festivāla apmeklētājiem gūt baudījumu dvēselei un garam,” atzina Tiesnese.

Festivāla laikā deviņās dienās notiks 13 klasiskās mūzikas koncerti Salacgrīvā, Ainažos un Liepupē, mūzika skanēs baznīcās, kultūras namos un brīvā dabā, pastāstīja Tiesnese.

Festivāla atklāšana notiks 26. jūlijā ar pasākuma patrona Alekseja Lundina un Tatjanas Fedosejevas koncertu, bet noslēguma galā koncerts norisināsies 4. augustā Kuivižu jahtu ostā uz peldošās skatuves. Kā pastāstīja Tiesnese, kā goda viešņa šajā koncertā piedalīsies operdziedātāja Kristīne Opolais.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs – „Virtuozi Moskvi” un „Mocart-kvartet” pirmā vijole Aleksejs Lundins – par festivālu saka:

„Daba un mūzika – kas var būt labāks un svarīgāks? Salacgrīvā, kas atrodas vienā no skaistākajām Latvijas vietām, mūzika var skanēt ne tikai dažādās zālēs, bet arī brīvā dabā, kas radīs brīvību mūziķu saskarsmē ar festivāla viesiem.”

Savukārt Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Reģionu alianse) ir pārliecināts, – „Salacgrīvas pilsēta jau kļuvusi pazīstama ar mūzikas festivālu organizēšanu, un šis kamermūzikas festivāls kļuvis par vēl vienu spilgtu iespaidu pilsētas muzikālo pasākumu virknē.”

0 komentāri

Komentāru nav