Šonedēļ notiek festivāls „Vides deja”

Šonedēļ notiek festivāls „Vides deja”
Publicitātes foto . Izraēlas dejas kompānija „Liat Dror Nir Ben Gal”
29-07-2013 A+ A-
No pirmdienas, 29. jūlija, līdz sestdienai, 3. augustam, Ropažos notiks kompānijas „Stars Well” rīkotais festivāls „Vides deja”, kā laikā vairāku profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā notiks laikmetīgās dejas, kontaktimprovizācijas, muzicēšanas meistarklases un nodarbības, aģentūru LETA informēja festivāla mediju koordinatore Ieviņa Ancena.

Jau ziņots, ka festivāla idejas pamatā ir performanču veidošana āra apstākļos, apspēlējot dažādus vides objektus un teritorijas, laužot stereotipu, ka deja ir ieslodzīta tikai telpās. „Ķermeņa kustību saspēle ar vides objektiem piešķir gluži citu nozīmi vietai, ko līdz šim esam uzlūkojuši tikai kā garāmgājēji,” klāstīja festivāla idejas autore un horeogrāfe Lilija Lipora.

Viens no festivāla „Vides deja” mērķiem ir pievērst uzmanību gan vides, gan sociālajām problēmām. Piemēram, festivāla pirmajā gadā tika apspēlētas daudzstāvu nama kāpņu telpas, domājot par tiem, kuri aizbraukuši peļņā uz Īriju. Savukārt pērn festivāla laikā tika realizētas deviņas vides dejas performances dažādās Piņķu apkaimes vietās.

Festivāls tiek rīkots jau trešo gadu, un līdz šim performancēs piedalījušies vairāk nekā 100 dalībnieku – profesionāli dejotāji, dejas entuziasti, deju studijas skolēni, mūziķi, bet performances dejas valodā izstrādājuši horeogrāfi Agnese Bordjukova, Eva Vancāne, Ieva Kemlere un Lilija Lipora.

Festivāla pēdējās divas dienas visi būs aicināti vērot ne tikai izveidotās performances, bet arī Izraēlas viesu – dejas kompānijas „Liat Dror Nir Ben Gal” – izrādi „Zen Dance”, kā arī dejas teātra kompānijas „Stars Well” izrādi „Krāsas”.

0 komentāri

Komentāru nav