Festivāls „Artissimo” aicina uz koncertu „Notes of the Wanderers”

Festivāls „Artissimo” aicina uz koncertu „Notes of the Wanderers”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . koncertā „Ceļinieku piezīmes” piedalīsies arī akordeoniste Ksenija Sidorova
29-07-2013 A+ A-
8. augustā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā festivāla „Artissimo” ietvaros notiks koncerts „Notes of the Wanderers” („Ceļinieku piezīmes”), informē koncerta rīkotāji.

„Notes of the Wanderers” („Ceļinieku piezīmes”) ir triju Baltijas valstu klasiskās mūzikas festivālu sadarbības projekts, kas pēc divu gadu pastāvēšanas tuvojas noslēgumam. Projektu vada Hermaņa Brauna fonds, un kopā ar fondu to finansē Eiropas Savienība.

Projekta noslēguma koncertā piedalīsies jauni, taču jau pasaules slavu ieguvuši solisti – spožā akordeoniste Ksenija Sidorova, kas savu instrumentu ir izcēlusi profesionālās atskaņotājmākslas skatuves priekšplānā, un obojists Martins Daneks, kura dziļās interpretācijas liek klausītājiem paskatīties uz pazīstamu mūziku no cita redzes leņķa. Pie „Glasperlenspiel Sinfonietta” kamerorķestra pults stāsies izcils meistars, senās un jaunās mūzikas speciālists Andress Mustonens (Igaunija).

Koncerta programmā: V. A. Mocarts „Divertisments, K.138”, Dž. Pučīni „Chrysantemi” („Krizantēmas”) un mūsdienu komponistu mūzika.

Īpaša vieta programmā ir atvēlēta Hermaņa Brauna fonda pasūtīto darbu pirmatskaņojumiem: Pētera Vehi (Peeter Vähi, Igaunija) kompozīcijas pirmatskaņojumam Latvijā un Dankana Vorda (Dunkan Ward, Lielbritānija) kompozīcijas pasaules pirmatskaņojumam.

0 komentāri

Komentāru nav