Pagalmu sakopšanas trešdiena „Esplanādē 2014”

Pagalmu sakopšanas trešdiena „Esplanādē 2014”
Publicitātes foto
Radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” trešdien, 31. jūlijā, no plkst. 18.20 norisināsies diskusija un radošā darbnīca par daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas problēmām ar iedzīvotāju dalību un atbildību pagalmu vides uzlabošanā.

Pasākumā tiks diskutēts par visdažādākajām problēmām: Ko darīt ar salauztiem soliņiem? Cik bieži smilšu kastē jāmaina smiltis? Kas atbildīgs par padomju laika rotaļlaukumu sarūsējušajām atliekām? Kad katrā pagalmā būs soliņi, kur apsēsties? Un kā degradētā mikrorajonu pagalmu vide ietekmē sabiedrības attīstību?

Ar ko sākt, ja iedzīvotāji vēlas pārmaiņas, bet viņiem trūkst zināšanu un līdzekļu? Iedzīvotāji aicināti iesaistīties, komentēt, diskutēt un dalīties pārdomās.

Uz pasākumu kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” aicināti iedzīvotāji ar visām ģimenēm no visiem Rīgas mikrorajoniem, kā arī ikviens interesents, liels vai mazs, jo varēs ne tikai nopietni jautāt, klausīties un skatīties, bet arī zīmēt sapņu pagalmus vai izmēģināt, kā no kartona iespējams gatavot pagalma mēbeles!

Pasākuma laikā varēs noskatīties arī Lielās talkas pagalmu sakopšanas kustības videoversijas par trim Rīgas pagalmiem šogad pirms un pēc talkas, kā arī unikālu fotoekskursiju – „Viena diena Ķengaragā un soliņmākslas šedevri”.

 

Kā diskusijas dalībnieki aicināti Rīgas domes pārstāvji gan no Pilsētas attīstības departamenta un Pilsētas būvvaldes, gan no izpilddirekcijām, gan Rīgas namu pārvaldnieka, gan arī apzaļumošanas eksperti un arhitekti, kā arī kultūrsocioloģijas un mākslas zinātnes pārstāvji un psihologi.

Ar video un foto prezentācijām par soliņmākslas šedevriem pagalmos un pagalmu labiekārtošanas projektiem pirms un pēc talkas piedalīsies pasākuma organizatori no Lielās talkas pagalmu sakopšanas kustības, Jauno arhitektu kustības un topošie arhitekti un vides dizaina mākslinieki, kas reāli izstrādājuši un veikuši vairāku pagalmu konkursā izvēlēto pagalmu pārveidi – no projekta galvā un uz papīra līdz pagalmu sakārtošanas darbiem Lielās talkas laikā.

Lielās talkas pagalmu sakopšanas kustība notiek jau ceturto gadu un ir iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

 

0 komentāri

Komentāru nav