Starptautiskā izstāde „Tulkojot atsauces” dodas uz reģioniem

Starptautiskā izstāde „Tulkojot atsauces” dodas uz reģioniem
Aija Blay, no cikla „Oldschool”
29-07-2013 A+ A-
Lai iepazīstinātu Latvijas reģionu iedzīvotājus ar laikmetīgās mākslas dažādajām formām un izpausmes veidiem, no 2. augusta līdz gada nogalei Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) rīkos video mākslas darbu seansus un eksponēs starptautiskās izstādes „Tulkojot atsauces” mākslinieku darbus astoņās Latvijas pilsētās, kultūras portālu „Rīga 2014” informē LMC pārstāvji.

Laikmetīgās mākslas „reģionu turnejas” pirmais pieturas punkts ir Rēzekne, kam sekos Vecpiebalga, Talsi, Tukums, Jaunpiebalga, Madona, Tukums un Kandava.

Izstādē „Tulkojot atsauces” būs skatāmi mākslas darbi, kas pievēršas padomju laika nospiedumiem, kas joprojām klātesoši mūsdienu kultūrā, sabiedrībā un atmiņā.

Līdzīgi kā piezīmes grāmatā, izstādē redzamās „atsauces” – dažādas norises, notikumi, lietas, simboli, arī pagājušo laiku idealizēšana – komentē mūsu neseno pagātni un to, kā tās joprojām ietekmē šodienu.

Izstādē piedalās daudz starptautisku ievērību guvušu mākslinieku, kas darbos pievēršas nesenās pagātnes un šodienas attiecībām vai to salīdzinājumam: Žilvins Landsberģis (LT), Marijans Crtaličs (HR), Arnis Balčus (LV), Kristina Normana (EE), Aija Bley (LV), Indre Klimaite (LT), Marge Monko (EE), Igors un Ivans Buharovi (HU) un Henriks Dunkers (FI).

„Tulkojot atsauces” vispirms būs apskatāma Rēzeknē, salonā „Lāde”, no 2. līdz 18. augustam. No 24. septembra līdz 8. oktobrim izstāde būs atvērta Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā, savukārt no 22. oktobra līdz 12. novembrim tā būs apskatāma Kandavas mākslas galerijā „Vējspārns”. Izstādes atklāšanas dienās iedzīvotāji un pilsētas viesi būs aicināti piedalīties kuratores vadītā ekskursijā, lai tuvāk iepazītos ar „Tulkojot atsauces” mākslinieku darbiem.

Reģionu turnejā dosies arī video programma „Lāčplēsis, sieviete un vilki”, kur iekļauti labākie video mākslas un animācijas darbi no Laikmetīgās mākslas centra arhīva video kolekcijas.

Tie tapuši laika posmā no 1990. līdz 2013. gadam un pārsteidz gan ar asprātīgu, bieži vien komisku saturu, gan lieliskiem tehniskajiem risinājumiem, radot savdabīgu mūsdienu Latvijas sabiedrības portretu.

Video programmā iekļauti tādu mākslinieku darbi kā Reiņa Pētersona „Orangutan Spectre's United Mens Choir”, Kriša Salmaņa „Un ar reizi nāks tas brīdis”, Ievas Epneres „Šapito”, Kristīnes Kursišas „Sieviete un vilki”, Katrīnas Neiburgas „Burvju lietas” un Ērika Boža „Filma bez vārdiem un beigām”.

„Lāčplēsis, sieviete un vilki” viesosies Rēzeknē 2. augustā, Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā „Saulrieti” 16. augustā, Talsu novada muzejā 27. augustā, Tukumā 29. augustā, Jaunpiebalgas kultūras namā 30. augustā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā 8. oktobrī, kā arī Kandavas mākslas galerijā „Vējspārns” 12. novembrī.

Video seanss ilgs aptuveni 90 minūtes, un to pavadīs īss lektora komentārs par izrādītajiem darbiem. Ieeja – bez maksas.

Laikmetīgās mākslas centra izstāde „Tulkojot atsauces” ir radīta sadarbībā ar kultūras centru „Drugo More” Rijekā, Horvātijā, kultūras platformu „Izolytsia” Doņeckā, Ukrainā un „KSA:K” – Laikmetīgās mākslas centru Kišiņevā, Moldovā.

Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) ir starptautiski aktīva nevalstiska kultūras organizācija, kas caur mākslas prizmu piedāvā neatkarīgu skatpunktu par aktuālajiem un nesenās vēstures notikumiem. LMC Ofisa galerija un informācijas centrs ir atvērts katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00.

 

0 komentāri

Komentāru nav