„Dirty Drama” uzsāks Latvijas jauno mākslinieku radītas „Spēles”

„Dirty Drama” uzsāks Latvijas jauno mākslinieku radītas „Spēles”
Publicitātes attēls
29-07-2013 A+ A-
Ar diviem pasākumiem – 31. jūnijā Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā un 1. augustā Rīgā „Dirty Deal Teatro” – tiks atklāts teātra festivāls „Dirty Drama”, ko ievadīs četras Latvijas mākslinieku radītās „Spēles”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Dirty Deal Teatro” pārstāve Aija Murāne.

„Spēle” ir teātra mākslas projekts, kurā vienkopus apvienota teatralitāte un spēlēm raksturīgās struktūras, sniedzot iespēju skatītājiem ne tikai vistiešākajā veidā kļūt par izrādes dalībniekiem, bet arī ietekmēt izrādes gaitu un iznākumu.

„Dirty Drama” atklāšanā būs skatāmas četras Latvijas jauno teātra profesionāļu un mākslinieku – Paulas Prozorovičas, Viestura Roziņa, Reiņa Suhanova, Ramonas Bušas-Virtmanes un Vladislava Saveļjeva – radītās „Spēles”, kas aicinās kopīgi rast atbildi uz jautājumu: „kā būt?,” nevis „kas pastāv?”

Četras jaunradītās „Spēles” būs tapušas nedēļu garā radošajā darbnīcā Kuldīgā somu spēļu meistara un mākslinieka Peko Koskinena vadībā. Peko ir viens no Somijā bāzētā „Realitātes izpētes centra” (Reality Research Centre) mākslinieciskajiem vadītājiem. Šā centra misija ir nodarboties ar ikdienas realitātei paralēli eksistējošu realitāšu radīšanu. Tieši spēle ir viens no veidiem, kā radīt ap sevi citu pasauli, taču nevis, lai aizbēgtu no tās, bet, iespējams, ieraudzītu lietas un parādības, kas pirms tam bijušas apslēptas.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Papildu informācija par festivālu „Dirty Drama” un plānotajām izrāžu skatēm lasi šeit. Festivāls notiek no 31. jūlija līdz 4. augustam.

0 komentāri

Komentāru nav