Kalnciema kvartālā blūzs, džezs un „oskarotā” filma „Argo”

Kalnciema kvartālā blūzs, džezs un „oskarotā” filma „Argo”
Publicitātes foto . Grupa „Coolmans Report”
29-07-2013 A+ A-
Muzikālās vasaras turpinājumā Kalnciema kvartālā ceturtdienas, 1. augusta, brīvdabas koncertā uzstāsies divas grupas, kas apvieno jaunus un talantīgus Latvijas blūza un džeza „fusion” mūziķus, bet piektdienas „Platekrāna vakarā” varēs noskatīties filmu „Argo, kas šogad saņēma ASV Kinoakadēmijas balvu „Oskars”. Kā allaž sestdien Kalnciema kvartālā būs amatnieku un mājražotāju tirdziņš.

Ceturtdien, 1. augustā, Kalnciema kvartālā uzstāsies grupas „Coolmans Report” un „Transformeri”, kuru sastāvā būs arī dejotājs, horeogrāfs un aktieris no Indijas – Aviks Parkūrs (Avik Parkour). Ieeja pasākumā no plkst. 19.00.

„Coolmans Report” ir blues/fusion grupa no Latvijas, kas par savu sapni un mērķi sauc mūziku kā mākslas formu, kurā attīstība un patiesīgums nevar tikt izsmelts. Grupas īpašā atšķirības zīme ir tās līdera Riharda Kolmaņa balss. Mūziķi vēl ir Rīgas Doma kora skolas studenti, taču grupa pēdējā laikā jau sevi kvalitatīvi apliecinājusi, piedaloties dažādos mūzikas notikumos Latvijā, pat saņemot vērtējumu kā Latvijas blūza jaunā cerība.

Otrs kolektīvs, kas ceturtdienas vakarā uzstāsies Kalnciema kvartālā ir „Transformeri” – jauna muzikāla apvienība, kuras skanējumā ir saklausāma sintēze starp elektroniskās un improvizētās mūzikas pasaulēm. Sastāvā darbojas Latvijā zināmi jaunie mūziķi: Oskars Račevskis, Jānis Rubiks un Rinalds Maksimovs.

1. augusta koncertā sastāvam pievienosies arī dejotājs, horeogrāfs un aktieris no Indijas – Aviks Parkūrs –, kurš šobrīd dzīvo un strādā Latvijā. Viņš jau ir izpelnījies uzmanību ar savu dejotprasmi, uzstājoties dažādos muzikālos sastāvos Latvijā, kā arī ir nodibinājis deju grupu „Let Your Body Speak”.

#at=149

Darba nedēļas izskaņā piektdien, 2. augustā, plkst. 19.00 Kalnciema kvartāla un „Lattelecom” kopīgi rīkotajā „Platekrāna vakarā” demonstrēs Bena Afleka filmu „Argo”, kas šogad saņēma „Oskara” balvu. Tā stāsta par ķīlnieku krīzi Teherānā 1979. gadā, kad no gūsta izdevās izglābt sešus amerikāņus.

Arī šī filma ir no kolekcijas „Spurainā Holivuda”, kas tapusi sadarbībā ar kinokritiķi Ditu Rietumu. Kolekcijā iekļautas filmas, kurās iezīmējas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums un „spurainība”, gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem.

Pēc filmas vakara varēs skatīties un klausīties dziedātājas Noras Džonsas koncertierakstus no „Front Row Center Series”.

Kalnciema kvartāls ir viens no Rīgas radošajiem kvartāliem, kur ne tikai uzplaukst un tiek atjaunota Rīgas vēsturiskā koka arhitektūra, bet arī notiek dažādi koncerti, izstādes, kinoseansi un citi kultūras pasākumi. Vairāk par pasākumiem Rīgas radošajos kvartālos lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav