LNO viesosies Ķīnas Skatuves mākslas producentu delegācija

LNO viesosies Ķīnas Skatuves mākslas producentu delegācija
Publicitātes foto . LNO ēka
30-07-2013 A+ A-
Šodien, 30. jūlijā, Latvijas Nacionālajā operā (LNO) viesosies Ķīnas Skatuves mākslas producentu asociācijas (China Association of Performing Arts) delegācija, lai iepazītos ar operas un baleta iestudējumiem, kā arī tiktos ar LNO vadību un pārrunātu plašākas sadarbības iespējas.

Ķīnas delegācija dosies ekskursijā pa LNO ēku, Sarkanajā zālē vēros šā brīža spilgtāko LNO iestudējumu prezentāciju, savukārt pēc tam tiksies ar Latvijas Nacionālā baleta māksliniecisko vadītāju Aivaru Leimani un noskatīsies baleta trupas treniņstundu, aģentūru LETA informēja operas sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

Kultūras jomas izpētes braucienu, aptverot visas trīs Baltijas valstis, Ķīnas Skatuves mākslas producentu asociācijas producenti un Ķīnas koncertzāļu vadītāji sāka 23. jūlijā, un tas ilgs līdz 5. augustam. Delegāciju papildina arī Ķīnas Kultūras ministrijas un Ķīnas reģionu kultūras ministriju pārstāvji. Vizītes mērķis ir iepazīties ar skatuves mākslu Baltijas valstīs un nodibināt savstarpējas apmaiņas projektus.

Ķīnas delegācijas vizītes organizēšanu Latvijā mūsu valsts Kultūras ministrija uzticējusi VSIA „Latvijas Koncerti”. Lai nodrošinātu vispusīgu priekšstatu par Latvijas māksliniekiem, Ķīnas producentiem tiks rīkotas dažādu žanru Latvijas mākslinieku koncertskates. Ķīnas pārstāvji varēs iepazīties gan ar kamermūzikas, džeza un baroka mūzikas priekšnesumiem, gan kora mākslu un simfonisko mūziku. Nelielos prezentācijas koncertus sniegs katra žanra izcilākie pārstāvji.

LNO un Ķīnu abpusēja radoša sadarbība saista jau kopš 1998. gada. Līdz šim LNO gan ar operas, gan baleta uzvedumiem Ķīnā viesojusies četras reizes, un jau septembra nogalē operas trupa atkal dosies turp, lai Makao Operas festivālu papildinātu ar monumentālo „Aīdu”, drosmīgo „Reinas zeltu” un Džuzepes Verdi „Rekviēmu”.

Uz Makao Operas festivālu Latvijas māksliniekus uzaicinājis tā mākslinieciskais vadītājs – Latvijas publikas mīlulis tenors Vorens Moks –, kurš piedalījies gan daudzos LNO iestudējumos, gan uzstājies koncertos.

0 komentāri

Komentāru nav