Sākas Rīgas vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls

Sākas Rīgas vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls
Publicitātes foto . Festivālā piedalīsies arī dziedātājs Sergejs Martinovs un koris
04-08-2013 A+ A-
Pēc pārtraukuma mūsu kultūras vidē ar daudziem krāšņiem koncertiem ir atgriezies Rīgas vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls, kā ietvaros no 4. augusta līdz pat 11. septembrim jūs priecēs mūziķi – baroka koris „Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestris „Collegium Musicum Riga” diriģenta Māra Kupča vadībā, senās mūzikas ansamblis „Inégalité Mystique”, vēsturisko pūšaminstrumentu ansamblis „Stadt-Hautboisten Riga”, baroka deju grupa Stellas Upacieres vadībā, kā arī viesi: senās mūzikas ansamblis „Capella Sanctae Crucis” un baroka fagotists Alberto Graci.

Festivāla centrālais notikums norisināsies 17. augustā Rīgas svētku ietvaros, kad dienas garumā no plkst. 12.00 baroka mūziķi un dejotāji priecēs ar koncertiem Vāgnera zālē, kas tiks atvērta tikai vienu dienu, pievēršot uzmanību šīs kultūrvēsturiskās ēkas liktenim. Plkst. 15.30 baroka koris un orķestris klausītāju uzmanībai piedāvā Mišela Rišāra de Lalandes operas „Versaļas strūklakas” iestudējumu, kas veltīts Saules karalim.

Vakarā mūziķi dosies uz Doma dārzu, kur rīdzinieku un pilsētas viesu uzmanībai tiks nodots koncerts „Rihards Vāgners Rīgā”, kurā tiks atskaņoti simfoniskie skaņdarbi un operu fragmenti, kurus savulaik Rīgā diriģējis pats Vāgners. Slavenā meistara lomā šoreiz iejutīsies diriģents Māris Kupčs, Lučijas lomā – soprāns Inga Sļubovska, Oroveso – bass Sergejs Martinovs, virtuozo Š. A. Berio fantāziju vijolei ar orķestri solo atskaņos starptautisko konkursu daudzkārtējs laureāts Arnolds Kupčs.

 

Pirmais festivāla koncerts notiks 4. augustā plkst. 18.00 Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, kur piedalīsies senās mūzikas ansamblis „Inégalité Mystique”.

Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Senās mūzikas centra atbalstu visos koncertos  ieeja – bez maksas.

Par turpmākajām festivāla norisēm informācija būs pieejama Rīgas Senās mūzikas centra mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos.

 

0 komentāri

Komentāru nav