„Izgudrojumi”. Leonardo da Vinči piezīmes un stāvbildes

„Izgudrojumi”. Leonardo da Vinči piezīmes un stāvbildes
Jāņa Rozes apgāds
30-07-2013 A+ A-
„Jāņa Rozes apgādā” klajā laista grāmata „Izgudrojumi”, kurā apkopoti izcilā mākslinieka un izgudrotāja Leonardo da Vinči zīmējumi un piezīmes. Grāmatā „Izgudrojumi” renesanses dižgara domas un idejas atdzīvojas pavisam taustāmā veidā.

Grāmata izdota vien 1000 eksemplāros. Sarežģītās uzbūves dēļ grāmata paredzēta lasītājiem vecumā no astoņiem gadiem. Pret grāmatas kustīgajām detaļām jāizturas saudzīgi, taču „Jāņa Rozes apgāda” pārstāvji pārliecinājušies, ka tā ir izturīga un spēj priecēt skaistu lietu cienītājus ilgu laiku.

Pirms vairākiem gadsimtiem Leonardo da Vinči aprakstīja fantastiskus izgudrojumus, kas tagad ir daļa mūsu ikdienas. Lidojošas mašīnas, bruņumašīnas, milzīgi staigājoši cilvēki... „Manu lidojošo mašīnu sauc „Lielais putns”. Tās pirmais lidojums būs pāri Gulbja kalnam, ko sauc arī par Ceceri kalnu. Ziņa par to izmainīs visu pasauli un nonāks vēstures hronikās,” tā savās piezīmēs rakstīja da Vinči, un viņam izrādījās taisnība.

Arī mūsdienās Leonardo da Vinči ir viena no apspriestākajām un intriģējošākajām renesanses laika personībām. Viņa mākslas darbi un izgudrojumi aizvien tiek pētīti, analizēti un apbrīnoti.

Jaunās „Jāņa Rozes apgāda” grāmatas stāvbildēs un skicēs iespējams iepazīt izcilā domātāja iztēles augļus un idejas, kas krietni apsteidza laiku. Grāmatas senlaicīgais, īpaši veidotais dizains rada vēsturisku noskaņu, turklāt atsevišķi stāvbilžu modeļi pārsteidz ar sarežģīto, tomēr eleganto uzbūvi.

0 komentāri

Komentāru nav