31. augustā pie Baltijas jūras notiks Seno ugunskuru nakts

31. augustā pie Baltijas jūras notiks Seno ugunskuru nakts
Publicitātes foto
Vasaras izskaņā – sestdien, 31. augustā – Latvijā notiks Seno ugunskuru nakts, kad saulrieta laikā Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras.

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaikus. Latvijā akcijas norisi koordinē nodibinājums „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji.

Rīgā Seno ugunskuru nakts pasākums norisināsies Vakarbuļļu pludmalē no plkst. 20.00.

Pirms ugunskura iedegšanas notiks dzejas lasījumi kopā ar dzejniekiem Kārli Vērdiņu, Sergeju Timofejevu, Artūru Punti un Ingu Gaili, savukārt DJ Monsta kopā ar koklētāju Birutu Ozoliņu sniegs brīvdabas koncertu. Viņiem pievienosies Toms Poišs (kontrabass) un Mikus Čavarts (perkusijas).

Seno ugunskuru nakti vadīs Aiva Rozenberga, „Rīga 2014” programmas vadītāja.  

Pasākums Vakarbuļļu pludmalē ir bez maksas, ir pieejama autostāvvieta un velonovietne. Izmantojot sabiedrisko transportu, uz Vakarbuļļu pludmali var aizbraukt ar autobusiem Nr. 3 un Nr. 36 līdz pieturai „Pludmale” Daugavgrīvā. Ceļu no pieturas līdz Vakarbuļļu pludmalei palīdzēs atrast norādes. Aicinām līdzi ņemt segas un kabatas baterijas.

Lejupielādē informāciju par pasākumu Vakarbuļļu pludmalē un karti šeit!

Akcijā piedalīties aicināts ikviens, tam piemērotā un atļautā vietā iekurot ugunskuru, kā arī mudinot draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā pavadītu vakaru Baltijas jūras krastā. Nodibinājums „Rīga 2014” ir uzrunājis arī septiņpadsmit Latvijas piejūras pašvaldības piedalīties Seno ugunskuru naktī un 31. augustā organizēt pasākumu pie jūras.

Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.

Lai katrs ugunskurs būtu redzams starp citām Latvijas piejūras pašvaldībām un Baltijas jūras valstīm, ikviens savu ugunskura vietu var atzīmēt virtuālā kartē www.ancientlights.eu.

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992. gadā Somijas pilsētā Turku, un tā drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā u. c. Turpinot divu Eiropas kultūras galvaspilsētu – „Turku 2011” (Somija) un „Tallinas 2011” (Igaunija) – aizsākto, arī nodibinājums „Rīga 2014” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties šai akcijai. Latvijā tā jau vairāk nekā desmit gadu notiek Rojā un Pāvilostā.

0 komentāri

Komentāru nav