„Sapņu komanda” gūst atzinību Indiānas kinofestivālā

„Sapņu komanda” gūst atzinību Indiānas kinofestivālā
Publicitātes foto
31-07-2013 A+ A-
Neatkarīgajā filmu festivālā „Indy Fest 2013”, kas risinājās ASV Indiānas štatā, Aigara Graubas un Andreja Ēķa filma „Sapņu komanda 1935” ir uzvarējusi prestižajā nominācijā „Labākā ārzemju filma”, pavēstīja „Platforma Film” pārstāvis Kristians Alhimionoks.

Festivāls ir samērā jauns, taču jau kļuvis par vienu no populārākajiem visā ASV rietumu daļā. Festivālu apmeklēja tādas Holivudas zvaigznes kā Džozefs Gordons-Levits, Skārleta Johansone, Džuliana Mūra un daudzi citi.

„Sapņu komanda 1935” piedalījusies festivālos daudzviet Eiropā, Āzijā un ASV. Lielākā interese un rezonanse no festivāliem un filmu izplatītājiem ir tieši Amerikas Savienotajās Valstīs, jo tur basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem. „Sapņu komanda 1935” piedalījās arī Ķīnas prestižākajā filmu festivālā Šanhajā un nu jau ir sasniegusi vairāk nekā desmit festivālu atzīmi visā pasaulē.

Filmas nozīmību pierāda arī tas, ka tā iekļauta Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) muzeja videoizstādē Ženēvā. Filmas fragmenti ir eksponēti FIBA jaunajā Basketbola muzeja pastāvīgajā videoekspozīcijā, lai tādējādi dokumentētu Latvijas dalību FIBA dibināšanā un svinētu Latvijas uzvaru komandas trenera Valdemāra Baumaņa vadībā pirmajā Eiropas čempionātā 1935. gadā.

Filma balstīta uz patiesiem notikumiem un ir patriotisks stāsts par Latvijas uzvaru pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs. „Sapņu komanda 1935” uz ekrāniem iznāca 2012. gada rudenī, un kinoteātros to noskatījās vairāk nekā 150 tūkstoši skatītāju.

0 komentāri

Komentāru nav