Dziesmu svētku norises plaši atspoguļos LTV

Dziesmu svētku norises plaši atspoguļos LTV
Publicitātes foto
05-04-2013 A+ A-
Latvijas Televīzija (LTV) aktīvi gatavojas XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem, kas notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, piedāvājot koncertu tiešraides un ierakstus, kā arī vērienīgu ieskaņas programmu, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LTV pārstāve Daina Markova.

Dziesmu svētku nedēļā LTV1 programmā būs iespēja vērot svētku atklāšanu, garīgās mūzikas koncertu, tautastērpu skati, Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejai veltītu koncertu, vokāli simfoniskās mūzikas koncertu, mazākumtautību kolektīvu koncertu, vokālo ansambļu koncertu „Putns ar zīda asti”, tautas mūzikas koncertu „Raksti”, pūtēju orķestru dižkoncertu, deju lieluzvedumu „Tēvu laipas”, arī svētku noslēguma koncertu „Līgo!” un svētku sadziedāšanos Mežaparka Lielajā estrādē.

Savukārt LTV7 skatītājiem piedāvās pūtēju orķestru dižkoncerta tiešraidi, bet īpašā formātā abos LTV kanālos un tīmekļa vietnē www.ltv.lv skatītājiem būs iespēja noskatīties svētku dalībnieku gājienu. Visi minētie Dziesmu un deju svētku notikumi būs pieejami ne tikai televīzijā, bet arī internetā – LTV mājaslapā www.ltv.lv/dziesmusvetkigan pārraižu laikā, gan pēc tam.

Svētku nedēļā LTV tiešraidē veidos arī Dziesmusvētku studiju, kas pirmoreiz darbosies pilsētvidē – „Rīga 2014” paviljonā Esplanādē. Tāpat pirmo reizi tīmekļa vietnē www.ltv.lv LTV pārraidīs Koru karus, deju kolektīvu finālskates un pūtēju orķestru konkursu.

Atgādināsim, ka LTV jau uzsākusi akciju „Mans Dziesmusvētku stāsts”, kurā aicina ikvienu veidot svētku kopējo virtuālo dienasgrāmatu, iesūtot savus stāstus, fotogrāfijas vai saites uz pašu veidotiem video. Savus Dziesmu svētku piedzīvojumus un iespaidus, arī stāstus par kolektīvu gatavošanos šim notikumam skatītāji var izklāstīt rakstveidā, sūtot Latvijas Televīzijai vēstuli pa pastu (Rīga, Zaķusalas krastmala 3, LV-1509) vai e-pastu: dziesmusvetki@ltv.lv. Akcijas dalībniekiem ir iespēja veidot arī savus videostāstus un nosūtīt tos uz adresi: dziesmusvetki@ltv.lv. Līdz pat svētku beigām pirmoreiz ikviens var iesaistīties Dziesmu un deju svētku dokumentēšanā un satura veidošanā. Iedvesmojošākos un jaukākos stāstus publicēs www.ltv.lv/dziesmusvetki.

Svētkiem veltīti sižeti tiks piedāvāti arī raidījumos „100 g kultūras”, „Labrīt, Latvija!” un „Province”, savukārt erudīcijas spēlē „VIP” skatītāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par šo kultūras notikumu. Šo un citu Dziesmu svētkiem veltītu raidījumu saturs būs pieejams arī www.ltv.lv/dziesmusvetki.

No 5. maija LTV1 piedāvās svētku ieskaņas raidījumu „Lai top!”, kurā šim pasākumam gatavosies visi svētku kustības tautas mākslas žanru pārstāvjikordziedātāji, dejotāji, pūtēju orķestru dalībnieki, amatierteātru aktieri, tautas mūzikas pārstāvji – un ne tikai viņi vien... Skanīgo pārraidi vadīs Renārs Zeltiņš un Eva Ikstena- Strapcāne.

0 komentāri

Komentāru nav