„Koru karu” balva – dalība Pasaules koru olimpiādē

„Koru karu” balva – dalība Pasaules koru olimpiādē
F64
05-04-2013 A+ A-
TV3 izklaides raidījuma „Kora karu 3” uzvarētājam tiks dāvināta iespēja - bez konkursa piedalīties pasaules lielākajā koru sacensībā – Pasaules koru olimpiādes (Word Choir Games) popmūzikas koru kategorijas Čempionu konkursā, kas 2014. gada vasarā notiks Rīgā.

Pasaules kora olimpiāde ir lielākais starptautiskais koru pasākums pasaulē, un tā tiek dēvēta par kordziedāšanas olimpiskajām spēlēm. Pasaules koru olimpiāde tiek rīkota katru otro gadu, un nākamā olimpiāde notiks Rīgā 2014. gadāEiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros. Pasaules koru olimpiādes katru reizi notiek citā kontinentā. Pēdējā no tām bija 2012. gadā ASV pilsētā Sinsinati, pirms tam – 2010. gadā Ķīnas pilsētā Sjaoksingā. Olimpiādē kopš 2000. gada piedalījušies vairāk nekā 5800 koru un 260 000 dziedātāju no 100 valstīm

Pasaules labāko koru vidū ir bijuši arī kori no Latvijas. Ilgi nepārspēts pasaules koru reitingā bija koris „Kamēr...”, kas ar vēl nebijušu punktu skaitu tika novērtēts 2006. gadā Ķīnā. Tāpat Pasaules koru olimpiādē ar teicamiem rezultātiem piedalījušies kori: „Balsis”, „Minjona”, „Gaudeamus”, „Absolventi”, „Sōla” un citi.

2012. gadā ASV pilsētā Sinsinati izcilu panākumu guva vokālais ansamblis „Latvian Voices”, sieviešu kamerkoru kategorijā izcīnot zelta medaļu un čempionu titulu, kas ir augstākais iespējamais novērtējums.

Pasaules koru olimpiādi 2014. gada jūlijā rīkos nodibinājums „Rīgai 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju „Interkultur Management”. 

Papildu informācija par Pasaules kora olimpiādi Rīgā atrodama Olimpiādes oficiālajā  mājaslapā un interkultur.com

0 komentāri

Komentāru nav