„Skaņu mežs 2013” izziņo „Jaga Jazzist” koncertu

„Skaņu mežs 2013” izziņo „Jaga Jazzist” koncertu
31-07-2013 A+ A-
Nepieradinātās mūzikas festivālā „Skaņu mežs”, kas šoruden notiks no 10. līdz 12. oktobrim, viens no centrālajiem notikumiem būs norvēģu „nu-jazz” orķestra „Jaga Jazzist” uzstāšanās, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāju pārstāvis Rihards T. Endriksons.

„Skaņu meža” koncerti šogad notiks kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā zālē, koncertzālē „Palladium” un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties no 31. jūlija visās „Biļešu servisa” kasēs. „Jaga Jazzist” uzstāšanās gaidāma festivāla pirmajā dienā – 10. oktobrī.

„Jaga Jazzist” ir desmit cilvēku orķestris, kas savā mūzikā eklektiski jauc gan laikmetīgās mūzikas, gan eksperimentālās elektronikas un mūsdienu džeza ietekmes.

Tas ir 1994. gadā dibināts brāļu Lāša un Martīna Hūrntvetu (Lars, Martin Horntveth) mūzikas projekts no Norvēģijas, kuru slava sākās, kad radiostacija BBC viņu debijas albumu „A Livingroom Hush” nosauca par labāko 2002. gada džeza ierakstu.

2013. gadā grupa pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezās pie klausītājiem ar izdevniecības „Ninja Tune” izdotu koncertierakstu „Live with Britten Sinfonia”, kurā apvienības veiksmīgākās kompozīcijas tikušas prezentētas orķestrētās versijās – uz skatuves koncerta laikā atradās 35 mūziķi.

Interneta žurnāls „PopMatters” par ierakstu un grupu raksta šādi: „Taures, taustiņinstrumenti, ģitāras un bungas izspēlē satriecošu ainu, kurā džezs mijas ar roku un elektroniku. „Jaga Jazzist” jau ir ieguvuši reputāciju kā viena no grupām, kam tas padodas vislabāk, un ir padarījuši sevi pazīstamus kā šā jaunā stila radītājus.”

Kā akcentē festivāla organizatori,  „Jaga Jazzist” var uzskatīt arī par sava veida Skandināvijas novatorisko mūziķu enciklopēdiju.

Tajā piedalās arī mūziķi no tādiem atzinību guvušiem muzikāliem projektiem kā „The National Bank”, „Motorpsycho”, „Susanna and the Magical Orchestra”, „Puma” un „KILLL”.

2013. gada izlaidums būs „Skaņu meža” vienpadsmitais festivāls. Līdz šim tajā dalību apstiprinājuši: frīdžeza bundzinieks Viljams Hukers (William Hooker), kurš uzstāsies kopā ar lietuviešu saksofonistu Ļudu Mockūnu (Liudas Mockūnas) un latviešu ģitāristu Edgaru Rubeni; „Sunn 0)))” līdera Stīvena O’Mellija (Stephen O’Malley) duets „KTL”, aktuālie deju mūzikas projekti „Demdike Stare”, „Shackleton” un Endijs Stots (Andy Stott).

Biļetes uz festivāla koncertvakariem ir iespējams iegādāties „Biļešu servisa” kasēs. Ieejas maksa par 10. oktobra koncertu „Splendid Palace” ir 10 latu, tāpat arī biļetes uz 11. oktobra ritmiskās mūzikas pasākumu „Palladium” maksā 10 latu, taču ieeja 12. oktobra koncertā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā – 7 lati. Ir iespējams iegādāties arī izdevīgu abonementu uz visiem trim festivāla vakariem, kas maksā 17 latu.

„Skaņu mežs” ir Eiropas Eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijas (European Cities of Advanced Sound) dalībnieks. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma „Kultūra 2007–2013” un LR Kultūras ministrija. „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā „Skaņu mežs” iekļauts tematiskajā līnijā „Okeāna alkas”.


 

0 komentāri

Komentāru nav