Aicina uz koncertu „Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne”

Aicina uz koncertu „Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne”
Matīss Markovskis . Komponists Pēteris Vasks
31-07-2013 A+ A-
Sestdien, 3. augustā, plkst. 20.00 Mazajā Mežotnes pilī notiks Pētera Vaska fonda rīkots koncerts „Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne”.

Koncertā pirmatskaņojumus piedzīvos divi Pētera Vaska fonda pasūtījumi. Komponiste Santa Ratniece sarakstījusi dziesmu ar Imanta Ziedoņa dzeju „Es mīlu mazo, smalko lietu...” soprānam, flautai, čellam un klavierēm.

„Mūzikas skaņās centos apstāties tajā netveramajā mirklī, kurā Ziedonis viegli un klusi, vien pāris dzejas rindās, ietvēris zinības, ko mums sniedz daba. Šeit klavieres – vieglais un smalkais, pelēkais un sīkais, tik vien uz ādas sajūtamais mitrums – lietus... Lietus? ... kā harmoniju tīklojums, visa pamats un piepildījums. Ap to vienā elpā vijas balss, čella un flautas melodijas, līdz klavieru akordi simboliski sarūk līdz vienai notij...,” par skaņdarbu teic tā autore.

Savukārt otra jaundarba autors ir komponists Pēteris Plakidis. Diptihs „Pretstati” balsij, flautai, čellam un klavierēm, dzejas autors Ojārs Vācietis, sastāv no divām dziesmām – „Dziesmiņa par vieglu elpu” un „Trakās kamanās”.

Koncertā muzicēs soprāns Liene Kinča, flautiste Dita Krenberga, čellists Ēriks Kiršfelds, kā arī pianisti Pēteris Plakidis un Kristīne Paula.

Līdzās jaundarbiem koncertā skanēs arī Jāzepa Vītola un Jāņa Mediņa solodziesmas, Pētera Vaska „Partita per violoncello e piano”, Imanta Zemzara „Mazā rokmūzika”, Pētera Plakida „Veltījums Haidnam”, kā arī Rietumeiropas operu un operešu ārijas.

Koncertu ierakstīs „Latvijas Radio 3 Klasika”.

0 komentāri

Komentāru nav