Ieskaties! Top unikāla izstāde „Grāmata 1514–2014”

Ieskaties! Top unikāla izstāde „Grāmata 1514–2014”
LETA
31-07-2013 A+ A-
Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” ceturtdien, 1. augustā, plkst. 14.00 tiks prezentēts viens no nozīmīgākajiem notikumiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā – topošā izstāde „Grāmata 1514–2014”.

Šajā izstādē no 2014. gada jūlija līdz decembrim būs eksponēti unikāli, līdz 500 gadus veci grāmatu izdevumi, bet mūsdienu informāciju tehnoloģijas stāstīs aizraujošus stāstus par Eiropas kultūras procesu daudzveidību un starpkultūru mijiedarbības nepārtrauktību.

Plašāk par šo izstādes koncepciju „Esplanādē 2014” 1. augustā pastāstīs projektu vadītāja Astrīda Rogule.

Visu gadu izstādes Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā papildinās Akadēmiskie lasījumi, kuru dalībnieki būs Eiropas spožākie intelektuāļi – pasaules vadošie literatūrkritiķi, rakstnieki, pētnieki, mākslinieki, izdevēji, jauno mediju pārstāvji u. c. Lasījumos būs iespējams piedalīties ne tikai klātienē: organizatori nodrošinās lekciju visplašāko pieejamību on-line režīmā, tā manifestējot Rīgu kā 2014. gada „Eiropas domas galvaspilsētu”.

Grāmatniecības vēsture un bibliotēku fenomena attīstība Eiropā būs tikai viena no Akadēmisko lasījumu tēmām.

Pasaulē atzīti nozaru eksperti aicinās iedziļināties sabiedrībai svarīgos kultūrvēsturiskos un kultūrpolitiskos jautājumos, kas skar gan Eiropas kultūras vēsturi, gan mūsdienas.

Kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs, kurā var uzzināt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu, un vienlaikus tā ir jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava, „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori.

Radoši informatīvā telpa tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

Vairāk par „Esplanādē 2014” plānotajiem pasākumiem lasi šeit.

 

0 komentāri

Komentāru nav