„S!gulda aizrauj!”: piedalies un laimē „Zaļā punkta distancē”!

„S!gulda aizrauj!”: piedalies un laimē „Zaļā punkta distancē”!
LETA
01-08-2013 A+ A-
Radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” 3. augustā no plkst. 15.00 līdz 17.00 Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Zaļais punkts aicina izmantot videi draudzīga dzīvesveida izzināšanas un vērtīgu balvu laimēšanas iespēju, piedaloties šīs vasaras beidzamajā izglītojošajā spēlē „Zaļā punkta distance”.

2013. gada vasarā „Zaļā punkta distancē” savas zināšanas par videi draudzīgu iepirkšanos, saimniekošanu, atpūtu un rūpēm par atkritumiem jau pārbaudījuši ap 2500 dalībnieku. Šī spēle sevišķi populāra bijusi ģimeņu ar bērniem un jauniešu vidū. Spēlējot individuāli vai komandā, „Zaļā punkta distance” veicama aptuveni 15 minūtēs.

3. augusta „Zaļā punkta distances” viszinošākie dalībnieki piedalīsies izlozē par galvenajām balvām – trim ceļojumiem četrām personām ar „Tallink” prāmi uz Stokholmu, veicināšanas balvām no Latvijas Zaļā punkta un Siguldas novada domes, bet ikvienu spēles dalībnieku gaida pārsteiguma balvas no spēles atbalstītājiem.

Siguldas pašvaldības sadarbību ar Latvijas Zaļo punktu radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” ir veicinājusi Siguldas pašvaldības dalība pārrobežu programmas INTERREG IVC projektā „Pasākumu ietekme uz kultūrvēsturisko mantojumu (ZEN)”, kā mērķis ir apkopot un analizēt Eiropas festivālu un kultūras notikumu organizatoru pieredzi ilgtspējīgā un videi draudzīgā festivālu un kultūras notikumu organizēšanā, kā arī izstrādāt labās prakses rokasgrāmatu, ko varētu izmantot gan pašvaldības, gan festivālu rīkotāji, lai veicinātu ilgtspējīgu un videi draudzīgu kultūras attīstību.

Laikā no 2. līdz 4. augustam projekta partneri atradīsies Siguldā, lai iepazītos ar Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Vizītes laikā projekta partneri apmeklēs arī radoši informatīvo telpu „Esplanāde 2014”, lai piedalītos „Zaļā punkta distancē”, kā arī tiktos ar „Rīga 2014” biroja pārstāvjiem un iepazītos ar „Rīga 2014” organizatoru pieredzi, rīkojot Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumus.

„S!gulda aizrauj!” laiks radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” ir „Zaļā punkta distances” desmitā un pēdējā pietura 2013. gada vasarā. Šīs sezonas „Zaļā punkta distances” debija bija tieši Siguldas pilsētas svētkos, tādējādi iezīmējot ilgstošo un pozitīvo Latvijas Zaļā punkta sadarbību ar Siguldu, kas vietējā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „Jumis” aktivitātes dēļ pirms desmit gadiem kļuva par vienu no pirmajām atkritumus šķirojošajām pilsētām Latvijā.

„S!gulda aizrauj!” laiks radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” turpinās visu vasaru – katru sestdienu no plkst. 15.00 līdz 17.00 Sigulda apdzīvos radoši informatīvo telpu „Esplanāde 2014” ar prezentācijām, sarunām, radošām darbnīcām, koncertiem, izstādēm un citām līdzdalības aktivitātēm.

0 komentāri

Komentāru nav