„Golfa straume zem ledus kalna” saņēmusi divas balvas Portugālē

„Golfa straume zem ledus kalna” saņēmusi divas balvas Portugālē
kadrs no filmas „Golfa straume zem ledus kalna”
01-08-2013 A+ A-
Starptautiskajā Avansas filmu festivālā (Festival de Cinema de Avanca), kas Portugālē norisinājās no 24. līdz 28. jūlijam, divas balvas saņēmusi Jevgēņija Paškeviča filma „Golfa straume zem ledus kalna” – īpašo žūrijas balvu un balvu par labāko operatora darbu, kas tika piešķirta Gintam Bērziņam un Valērijam Martinovam, kultūras portālu „Rīga 2014” informē filmas veidotāji.

Avansas filmu festivāls dibināts 1997. gadā un kopš tā laika apliecinājis savu vietu Eiropas festivālu vidū. Tajā tiek vērtētas ne tikai spēlfilmas, bet arī televīzijas, video un multimediju projekti, kā arī rīkotas dažādas darbnīcas un semināri.

2013. gadā Avansas filmu festivāls aizsākās Latvijā – 23. aprīlī Alūksnes Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Pa GALMS” tika demonstrētas astoņas animācijas īsfilmas no iepriekšējā gada festivāla konkursa skates. Tā ir pirmā reize, kad festivāls sadarbojas ar kādu no Baltijas valstīm. Avansas festivāla filmu izlases iepriekš demonstrētas arī citviet ārpus oficiālās norises vietas, piemēram, Kubā, Francijā, Grieķijā, Itālijā un Japānā.

Filma „Golfa straume zem ledus kalna” starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Maskavas starptautiskajā filmu festivālā, savukārt Latvijas filmu festivālā „Lielais Kristaps 2012” atzīta par labāko spēlfilmu, apbalvojumu saņēma gan filmas režisors, gan operators Gints Bērziņš, mākslinieki Jurģis Krāsons un Pāvels Parhomenko, kā arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs.

Filma „Golfa straume zem ledus kalna” ir starptautiska mēroga kino projekts, kā tapšanā piedalījušies aktieri un kino profesionāļi no Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas.

0 komentāri

Komentāru nav