Jaundibinātais TENSO Eiropas kamerkoris uzsāk mēģinājumus

Jaundibinātais TENSO Eiropas kamerkoris uzsāk mēģinājumus
Kaspars Garda, Rīga 2014 . TENO jauniešu kamerkoris un radošā komanda
01-08-2013 A+ A-
1. augustā Eiropas Savienības mājas pirmā stāvā Sarunu istabā tika oficiāli atklāta pirmā TENSO Eiropas kamerkora nometne. Pasākumā piedalījās gan koristi, gan projekta iniciators - Latvijas Radio kora diriģents Kaspars Putniņš, TENSO koordinatore un TECC menedžere Babete Greinere, viens no nometnes pasniedzējiem Gērts Bergs, nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, kā arī kora nometnes projekta vadītāja Sandra Zandberga.

TENSO Eiropas kamerkora nometne ir unikāls un vēl nebijis projekts, ko iniciējis Latvijas Radio koris un kas iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Kora pirmā vasaras nometne notiks no 1. līdz 11. augustam Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis” un vainagosies ar trim koncertiem trijās pilsētās un divās valstīs.

„Doma par šāda kora dibināšanu ilga vairākus gadus. Pateicoties Radio korim, TENSO, mūsu galvenajam partnerim - ”Rīga 2014„ -, kā arī Babetei un Gērtam, šī nometne beidzot reāli sāks darboties,” atzina diriģents Kaspars Putniņš, kurš piekritis piecus gadus būt šā projekta diriģents. Viņaprāt, jauniešiem šajā vecumā (nometnes dalībnieku vidējais vecums ir 26 gadi) ir svarīgi gūt iespaidus un piedalīties kultūras artefaktu iedvesmotā procesā, kā arī atrast īpašus komunikācijas veidus caur reālu darbību.

 

„TENSO kamerkoris - tās būs ilgas un nopietnas attiecības. Mūsu galvenais uzdevums nav organizēt koncertus, bet veicināt būtiskus procesus, tostarp attiecībā uz izglītību. Šāda kora dibināšana ir viens no šiem procesiem,” uzsvēra TENSO koordinatore un TECC menedžere Babete Greinere, savukārt nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle uzsvēra, ka šāds projekts parāda, kāda nozīme ir Eiropas kultūras galvaspilsētai. „Tā būs satikšanās jaunrades procesā - vienā no svarīgākajiem brīžiem, kad parādās dažādu kultūru sinerģija.” D.Čivle pauda pārliecību, ka šis būs ilgtermiņa projekts, atgādinot - savulaik viņa ar Kasparu Putniņu spriedusi, kādēļ Eiropā vēl nav šāda kolektīva.„Nu šis sapnis ir īstenojies,” viņa piebilda.

 

Pēc sešu dienu nodarbībām nometnē jaunais koris publikai sniegs trīs koncertus: 8. augustā plkst. 19.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 9. augustā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā un 10. augustā plkst. 17.30 baznīcā Tallinā. Koncertu programmā, ko veido un diriģēs Kaspars Putniņš, iekļauti tādu komponistu darbi kā T. Tomkins, J. S. Bahs, M. Regers, M. Ravēls, G. Ligeti, A. Perts, P. Dambis, Dž. Hārvijs, kā arī K. Pētersona jaundarba „Emotions of the day” pirmatskaņojums.

TECC (TENSO Europe Chamber Choir, TECC) apvienos 24 jaunus un talantīgus dziedātājus no 12 Eiropas valstīm, tostarp Latvijas.

Projekta mērķis ir radīt platformu kora vai ansambļa muzicēšanā ieinteresētu jaunu profesionāļu izglītošanai praktiska darba apstākļos. Desmit dienu jaunajiem censoņiem būs iespēja gūt pieredzi ansambļa dziedāšanas mākslā, ko smalki izkopis Latvijas Radio koris savā augsti profesionālajā koncertēšanas pieredzē. Savukārt TENSO pienesums būs plašais kontaktu loks Eiropas līmenī, kas ļaus veidot veiksmīgu starptautisku karjeru līdz šim Eiropā nebijuša profesionāla kora izaugsmē.

Kora nometnes projekta vadītāja Sandra Zandberga pastāstīja, ka koristi, gatavojot koncerta programmu, strādās ļoti intensīvi - sešas dienas pa astoņām stundām. „Šī ir pirmā vasaras nometne, kad korim jāpierāda, ka tas var darboties kā vienots organisms, kā mākslinieciska vienība.”

Savukārt kora otrajā vasaras darbnīcā 2014. gada jūlijā un augustā tiks sagatavots muzikālais uzvedums „Seriāls” (mūzikas autors Kristaps Pētersons, režisore - Zane Kreicberga), kas pirmizrādi piedzīvos Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmā, TENSO jauniešu nakts koncertā 24.–25. oktobrī, kas notiks TENSO dienu Rīgā ietvaros.

Projekts tapis sadarbībā ar TENSO, Eiropas kultūras galvaspilsētu „Rīga 2014” un tās partnerpilsētas – Siguldas – domi.

.

0 komentāri

Komentāru nav