Dailes teātris sezonu sāk ar četrām pirmizrādēm

Dailes teātris sezonu sāk ar četrām pirmizrādēm
LETA . Dailes teātra kolektīvs ceturtdien atklāja jauno sezonu
01-08-2013 A+ A-
Šodien, 1. augustā, Dailes teātra kolektīvs tikās pirmajā jaunās sezonas sanāksmē, lai pēc teātra direktora Andra Vītola un mākslinieciskā vadītāja Dž. Dž. Džilindžera uzrunām, kā arī tradicionālās kopīgās fotografēšanās sāktu darbu pie sezonas jauniestudējumiem un gatavotos pirmajām jaunās sezonas izrādēm, no kurām četras būs skatāmas jau šoruden, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Jau 23. augustā ar izrādēm „Eņģeļi Amerikā” un „Mīļais melis” Dailes teātris viesosies Valmieras Drāmas teātrī, savukārt pirmās jaunās sezonas izrādes Rīgā – mūzikls „Oņegins” – notiks 4., 5. un 6. septembrī.

1. un 2. septembrī Dailes teātrī plānots vērienīgs pasākums „Nosvini skolas sākumu Dailes teātra republikā!” līdz ar izrādi „Vārnu ielas republika”, kas teātrī tiks rādīta pēdējo reizi. Savukārt LTV1 izrādes tiešraide 1. septembrī  uzsāks Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta „Teātris.zip” otro sezonu.

 

Septembrī paredzētas četras pirmizrādes. 17. septembrī Mazajā zālē plānota īru dramaturga Konora Makfērsona skumja humora caurstrāvotās drāmas „Slazdā” pirmizrāde, ko iestudē Jans Villems van den Boss, kurš Dailes teātra skatītājiem ir labi pazīstams kā skatītāju iemīļoto un mākslinieciski veiksmīgo izrāžu „Spilvencilvēks”, „Amadejs” un vērienīgās drāmas „Vējiem līdzi” režisors.

Ar izrādi – vingrinājumiem utopijā vienā daļā „Biedre Zariņa” (lugas autore – Rasa Bugavičute) Dailes teātrī debitēs režisors Dmitrijs Petrenko. Pirmizrāde paredzēta 19. septembrī Kamerzālē.

20. septembrī Lielajā zālē notiks amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nila Labuta lugas „Šeipings” pirmizrāde, to iestudē Dž. Dž. Džilindžers. Pītera Stroena melnās komēdijas „Kauli” pirmizrāde, kas top radošo meklējumu cikla „Brīva skatuve” ietvaros, notiks 22. septembrī Dailes teātra pagraba telpās, izrādi iestudē Gundars Silakaktiņš.

 

Lielajā zālē 8. novembrī plānota Deivida Henrija Hvanga austrumnieciskās drāmas „M. Butterfly” pirmizrāde (režisore Laura Groza-Ķibere). 10. janvārī pirmizrādi piedzīvos Marjusa Ivaškeviča „Izraidītie”, kas nodēvēta par „latviešu emigranta hroniku”, Dailes teātrī to iestudēs pasaulē pazīstamais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs. Dž. Dž. Džilindžers iestudēs Ērika Emanuela Šmita lugu „Milēdija”, kas veidota pēc Aleksandra Dimā romāna „Trīs musketieri” motīviem, pirmizrāde plānota 7. martā. Gada izskaņā režisors Pauls Timrots veidos Jaungada koncertu, bet sezonas beigās tiks iestudēta Viljama Šekspīra traģēdija „Ričards III”.

Vairākas izrādes sezonas laikā plānotas mazajās spēles telpās – to vidū būs Venedikta Jerofejeva „Moskva-Petuški” (režisors Jurijs Djakonovs), Ērika Hānberga „Plikie un pusplikie” (režisors Kārlis Auškāps) un Regnāra Vaivara „Melns kaķis istabā, kuras nav” (režisors Regnārs Vaivars) Mazajā zālē, kā arī vairāki jauniestudējumi Kamerzālē – Sandijas Kalniņas un Paula Timrota „Andele-mandele” (režisors Pauls Timrots), Meisijas Tadjedinas „Nakts vēl nav galā”, ar ko režijā debitēs Intars Rešetins, un Pāvela Prjažko „Lauks”, ko iestudēs Jurijs Djakonovs.

19. septembrī Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75” tiks atklāta izstāde „Neredzamās skatuves”, kurā kuratore Inga Šteimane izvēlējusies piecus autorus – Džemmu Skulmi, Juri Dimiteru, Kristianu Dimiteri, Kristapu Ģelzi un Annu Iltneri. Uzmanīgi ielūkojoties viņu darbos un biogrāfijās, kas aptver mūsdienu mākslas visdažādākās formas un dāvā mums iespēju tikties ar mākslu četru paaudžu diapazonā, pamanām spēcīgu teātra stihijas klātbūtni katrā. Izstāde uzbūvēta tā, lai aicinātu skatītāju kļūt par pētnieku, kurš saskata kultūru, ko veidojis Dailes teātris, un tās ietekmi tālu ārpus teātra sienām. Atklāt neredzamās skatuves.

L. Jakovļeva atgādina, ka turpinās biļešu tirdzniecība uz septembra izrādēm, uz koncertu „Ziedonis. Lācis. Sievietes”, ko 2. un 3. novembrī būs iespēja noskatīties pēdējo reizi, kā arī uz Dailes teātra viesizrādēm – „Eņģeļi Amerikā” un „Mīļais melis” Valmieras drāmas teātrī 23. augustā un „Slazdā”, ko 21. septembrī varēs redzēt Liepājas teātrī.

0 komentāri

Komentāru nav