Festivāls „Zemlika” papildina programmu

Festivāls „Zemlika” papildina programmu
F64
01-08-2013 A+ A-
Rudenī gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla „Zemlika” organizatori papildinājuši programmu, piedāvājot gan eksperimentālās, gan elektroakustiskās, gan folkmūzikas kolektīvu priekšnesumus.

Festivāla programmu papildina pašmāju neofolka grupa „Ēnu kaleidoskops”, elektroniskās mūzikas burvis „Feldermelder” no Šveices, elektroakustiskās mūzikas eksperimentu meistars „Khôra” un disonējošie melanholiķi „Picastro” no Kanādas, kā arī džeza un improvizācijas leģendas „The Necks” no Austrālijas.

Jau drīz festivāla programma tiks papildināta vēl, gan ar vairākiem pašmāju un ārvalstu mūziķiem, gan citām, nu jau par neiztrūkstošām tradicionālās kultūras, mākslas un izglītojošām aktivitātēm.

Biļetes uz festivālu „Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. To cena šobrīd ir 18 latu. Ar laiku tās kļūs dārgākas, turklāt, ņemot vērā festivāla norises telpu ietilpību, uz festivālu „Zemlika” pārdošanā ir stingri ierobežots skaits biļešu.

Kā minēts iepriekš, mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls „Zemlika” Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 25. un 26. oktobrī. Arī šogad festivāls aptvers vairākus mākslas žanrus – mūziku, teātri, jauno mediju mākslu, kā arī vizuālo komunikāciju un kino. Galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet reizē arī citiem interesentiem būs iespēja piedalīties gan mūzikas, gan jauno mediju mākslas meistarklasēs.

Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla „Zemlika” norises vietas Durbē būs vairākas – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām būs 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā – no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folkmūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un, uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās iepriekš minētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav