Ar koncertflīģeli uz festivālu. Līgatnē sākas „Laba daba”

Ar koncertflīģeli uz festivālu. Līgatnē sākas „Laba daba”
F64 . „Laba daba 2012”
02-08-2013 A+ A-
Piektdien, 2. augustā, Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā „Ratnieki” Līgatnes pagastā, sāksies starptautiskais mūzikas festivāls „Laba daba 2013”, kas divu dienu garumā piedāvās plašu muzikālo programmu, kino filmas, dīdžeju un vīdžeju priekšnesumus un citas aktivitātes.

Kā sarunā ar „Rīga 2014” pastāstīja viens no festivāla organizatoriem Madars Štramdieris, piektdienas rītā vēl noris festivāla labiekārtošanas darbi, bet jau no plkst. 17.00 pasākuma teritorija būs atvērta apmeklētājiem. Ap plkst. 18.00 sāks spēlēt pirmās grupas – „Stūrī zēvele” un „Riga Metro”.

Divu dienu laikā festivālu varētu apmeklēt aptuveni 11 tūkstoši cilvēku, pēc līdzšinējiem pārdošanas rezultātiem lēš Madars Štramdieris.

Tomēr šis skaitlis, visticamāk, pieaugs, jo arī pie festivāla ieejas tiks tirgots neliels skaits biļešu. Kā akcentē Madars, Rīgā biļešu tirdzniecības vietās divu dienu festivāla biļetes vairs nav nopērkamas.

Kā allaž, festivālā īpaši tiek domāts par ģimenēm un mazajiem apmeklētājiem – viņiem sestdien pa dienu būs iespēja gan piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, noskatīties teātra izrādes un koncertus, kā arī rotaļāties bērnu pilsētiņā. Īpašo atrakciju vidū Madars Štramdieris min arī iespēju pacelties virs festivāla teritorijas gaisa balonā.

Īpašs izaicinājums „Labas dabas” organizatoriem šogad ir „Steinway and Sons” koncertflīģeļa atgādāšana uz festivāla teritoriju.

Tas nepieciešams Vācijas grupai „Deine Lakaien”, kas ar akustisko koncertu festivāla apmeklētājus iepriecinās pusnaktī no sestdienas uz svētdienu. Flīģelis uz Līgatni tiks vests īsi pirms koncerta, jo dārgais instruments nevar ilgi atrasties mitrajā ārtelpu gaisā. Izdevību spēlēt instrumentu izmantos arī grupa „Soundaracede”, kas uzstāsies pēc „Deine Lakaien”. Pēc koncertiem flīģelis nekavējoties tiks vests uz Rīgu.

Jau ziņots, ka festivālā „Laba daba” šogad uzstāsies pašmāju grupas „Baložu pilni pagalmi”, „Zig Zag”, „Apofez Sound System”, „Laiksne”, „Trakula”, „Vētras saites”, „Vējam kabatā”, „Parara”, „Tribes of the city”, „Satellites LV”, „Pienvedēja piedzīvojumi”, Nils Īle un „Afro ambient”, „Skumju akmeņi”, „Rūsa” un „Manta”.

Tāpat festivāla programmā iekļauti „Soundarcade”, Elizabete Balčus, „Rīta stienis”, „Komjaunatne” un apvienība „7 pieauguši vīrieši”, kas šogad uz skatuves kāps kopā ar dziedātāju Olgu Rajecku.

Festivālā uzstāsies arī leģendārā grupa „Jumprava” un „Abdul Camara” ar grupu, kas ir starptautisks muzikāls projekts, ko pārstāv mūziķi no Ganas un Zviedrijas.

Šoreiz festivālā viesosies arī trešā viļņa ska aizsācēji „The Toasters” no ASV, skandalozā Krievijas electroclash apvienība „Barto”, vācu tumšā viļņa pārstāvji „Deine Lakaien” un pašmāju mūzikas apvienības „Inokentijs Mārpls”, „All Day Long”, „Carnival Youth”, „Audience Killers”, „Oyaarss”, „Apziņas parazīti”, „Rebel Riot”, „Band mango” un „PND”.

Festivāls ilgs līdz 4. augustam, kopumā tajā uzstāsies vairāk nekā 60 mūzikas grupu un dīdžeju.


 

0 komentāri

Komentāru nav