„Esplanādē 2014” demonstrēs spēlfilmu „Ābols upē”

„Esplanādē 2014” demonstrēs spēlfilmu „Ābols upē”
Publicitātes foto . Akvelīna Līvmane un Ivars Kalniņš filmā „Ābols upē”
02-08-2013 A+ A-
Sestdien, 3. augustā, plkst. 22.00 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” tiks demonstrēta latviešu režisora Aivara Freimaņa 1974. gadā uzņemtā spēlfilma „Ābols upē”.

Spēlfilma „Ābols upē” stāsta par Janku, kurš dzīvo Zaķusalā, seno laiku saliņā Daugavas un strauji augošās Rīgas vidū. Janka strādā pilsētā, tur arī atrod un pazaudē Anitu. Kad Ķengaraga jaunās daudzstāvu mājas ir uzceltas, Zaķusalas pasaulīte izgaist un Jankam sākas jauna dzīve – bez Anitas. Galvenajās lomās: Akvelīna Līvmane un Ivars Kalniņš. Operators Dāvis Sīmanis, komponists Pēteris Plakidis.

Režisora A. Freimaņa spēlfilma „Ābols upē” ir neparasts gadījums Latvijas kinovēsturē, jo tā uzņemta dokumentālā vidē, iespējami maz iejaucoties īstās dzīves norisēs, vairumā gadījumu tās tikai provocējot, ne inscenējot.

Rezultātā – patiesa un nevainīgi tīra laikmeta skice, kas nevis atdarinājusi, bet patstāvīgu meklējumu ceļā nonākusi sava laika pasaules kino avangardā. Turklāt „Ābols upē” ir unikāls latviešu kino, gluži tāpat kā tās vizuālā stilistika – rokas kameras izmantojums, sulīgais attēla gleznieciskums, arī poētiskais septiņdesmito gadu sākuma Zaķusalas, Rīgas tēls. Spēlfilma „Ābols upē” ir viena no divpadsmit filmām, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Katru sestdienas vakaru radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” tiek rādītas Latvijas filmas. Programma veidota sadarbībā ar Nacionālo Kino centru. Ieeja bez maksas.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava, „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori. Radoši informatīvā telpa tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

„Esplanāde 2014” atvērta katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” ir bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav