Izziņo starptautisko īsfilmu festivālu „2Annas”

Izziņo starptautisko īsfilmu festivālu „2Annas”
Publicitātes foto
02-08-2013 A+ A-
Šogad pirmo reizi rudenī – no 21. līdz 27. oktobrim – notiks starptautiskais īsfilmu festivāls „2Annas”, kas līdz šim bija viens no spilgtākajiem pavasara kino notikumiem, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla producente Amanda Boka.

„Apgalvot, ka šogad Latvijā visaptveroša kino festivāla, kas iepazīstinātu ar aktuālākajām pasaules kino tendencēm, nebūs, ir pārsteidzīgi,” komentē Amanda Boka, īsi pēc tam, kad izziņots, ka rudenī nenotiks arī kinofestivāls „Baltijas pērle”, bet festivāls „Arsenāls” slēgts nu jau pāris gadu. Viņa teic, ka „2Annu” komanda šogad strādājusi ar dubultu sparu, vasarā gan savus lielos, gan mazos skatītājus satiekot Rīgas radošajos kvartālos un lielākajos brīvdabas festivālos „Positivus” un „Laba daba”.

Festivāls ar viesprogrammām piedalījies vairākos Eiropas kino notikumos, arī pašmāju kinofestivālā „RojaL”.

Septembrī „2Annas” piedalīsies „Baltajā naktī” – starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 6” ietvaros.

Taču kulminācija gaidāma oktobra nogalē, kad kino faniem „2Annas” piedāvās labākās īsfilmas no visas pasaules.

„Īsfilma ir formāts, kas atspoguļo mākslinieciskās un tematiskās tendences, kas pilnmetrāžas filmās būs vērojamas tikai pēc trīs līdz četriem gadiem,” akcentējot īsfilmu aktualitāti, iesaka producente Amanda Boka.

Baltijas un starptautiskā konkursa īsfilmu programmās būs skatāmas „Oskaram”, Kannu „Zelta palmas zaram” un Berlināles „Lāčiem” nominētās filmas. Līdzās tam kinoteātros noritēs ārpuskonkursa programma, šogad pievēršoties sievietei kino visdažādākajos aspektos.

„2Annas 2013” devīze šogad ir „Sieviete: avangardiste, mājsaimniece, prostitūta”.

„Piedāvāsim hronoloģiski izvērstu 20. un 21. gadsimta kinovēstures un feminisma domas griezumu, Latvijas sieviešu kino izlasi un pēdējā laika skandalozākos jauno mākslinieku darbus no visas pasaules – īsformātā un pilnmetrāžā,” stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande-Kustikova.

„„2Annas” savu skatītāju lutinās ar avangarda spīdekļiem kinematogrāfā: Maiju Derēnu un Žermēnu Dilaku, franču jaunā viļņa pārstāves Agneses Vardā filmu, Austrijas filmu mākslinieces Lindas Kristanellas retrospektīvu. Netrūks arī citu skatītāju un kino industriju izaicinošu mūsdienu darbu. To visu varēs vērot kinoteātros „Splendid Palace”, „KSuns” un „Kino Bize”.

Līdzās kino skatēm notiks arī citi pasākumi – atklāšanas un noslēguma ballītes, īpaši priekšnesumi un filmu pirmizrādes. Vairāk par festivālu lasi 2Annu” mājaslapā.

„2Annas” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

0 komentāri

Komentāru nav