Festivāla „Vides deja 2013” noslēgumā – dejas izrāde „Krāsas”

Festivāla „Vides deja 2013” noslēgumā – dejas izrāde „Krāsas”
Publicitātes foto
03-08-2013 A+ A-
Sestdien, 3. augustā, plkst. 22.00 Ropažu Kultūras centra terasē laikmetīgās dejas un mākslas festivāla „Vides deja 2013” noslēgumā ar krāsu veikala-noliktavas „Direct” atbalstu būs skatāma dejas teātra kompānijas „Stars’ Well” izrāde „Krāsas”. Ieeja – bez maksas.

Uzvedums veidots 2011. gadā un pērn augustā ar lieliem panākumiem tika izrādīts starptautiskajā mākslas festivālā „STOFF” („Stockholm Fringe Fest”) Stokholmā. Tajā atspoguļotas cilvēciskās attiecības, par galveno izteiksmes līdzekli izmantojot dažādas krāsas.

„Izrādē ķermeņa kustību un gaismu mākslas virtuozitāte smalki atklāj tos cilvēciskās saskarsmes kontrapunktus, kas rada reakcijas un jūtu netverami vibrējošo un maģisko noskaņu.

Tā ir piesātināta, jutekliska un pavisam īsta dzīve. Jo dzīves māksla bez patiesām sajūtām, sirsnības un mīlestības pārvēršas garlaicīgā tukšumā, un izbalo tās sajūtu krāsas, kas dzīvošanu padara īpašu un rotaļīgu, piesātinātu un neatkārtojamu, pilnasinīgu un iedvesmojošu,” iestudējuma būtību atklāj radošā komanda.

Izrādē piedalīsies dejotāji Lilija Lipora, Edgars Lipors, Eva Vancāne, Gabija Bīriņa, Reinis Rešetins, Kārlis Božs, muzicēs Anita Romanova (vijole), Agris Tilks (elektronika), mūzikas autori – Agris Tilks un Pēteris Pāss, gaismu mākslinieks – Egils Kupčs.

 

Dejas kompāniju „Stars’ Well” izveidojusi horeogrāfe un režisore Lilija Lipora, kas iestudējusi vairākas nozīmīgas laikmetīgās dejas izrādes. Ikdienā Lilija pasniedz laikmetīgās dejas nodarbības, strādā kā kustību režisore un horeogrāfe Latvijas Leļļu teātrī un citur, iestudē uzvedumus, performances un dejas izrādes, ar kurām piedalās starptautiskajos festivālos.

„Stars’ Well” ir projektu dejas teātris, un tā veidotās izrādes jau veiksmīgi izrādītas dažādos festivālos Vācijā, Čehijā, Krievijā un Turcijā. Laikmetīgās dejas un teātra cienītājus starptautiskajā vidē „Stars’ Well” estētika uzrunā ar individualizēto ķermeņa valodu, saturu un dejas sinerģiju ar mūziku, telpu, objektiem un gaismu.

„Kā zināms, ķermeņa valoda ir starptautiska, un skatītājs, lai kur arī nespēlētu savas izrādes, vienmēr atradīs sev vajadzīgo un svarīgo – vai tā ir iedvesma, vai atbilde,” uzsver Lilija Lipora.

Dejas atbalsta fonda „Zvaigžņu AkA” rīkotais festivāls „Vides deja 2013” šogad notiek jau trešo reizi, un ar Ropažu Kultūras centra atbalstu festivāla norises šoreiz tiek apvienotas ar Ropažu brīvdabas pasākuma „Āra lasītava” ideju – proti, ka lasīt var ne tikai grāmatas, bet arī zīmes, simbolus, kustību, zīmējumu, notis, vietas un vārdu. Tieši tāpēc festivāla noslēguma dienā 3. augustā gaidāma aizraujoša kultūras un izklaides programma visai ģimenei.

 

0 komentāri

Komentāru nav