Latviešu mākslinieku darbi apskatāmi Venēcijā

Latviešu mākslinieku darbi apskatāmi Venēcijā
Ditas Lūses arhīvs . Izstādes norises vieta - "Palazzo delle Prigioni"
05-04-2013 A+ A-
Līdz 22. aprīlim Venēcijas pilī „Palazzo delle Prigioni” apskatāma mākslas izstāde „Gaisma” („Luce”), kurā piedalās latviešu mākslinieki. Stājmākslas darbu izstādi rīko mākslas biedrība „Octopus art projects” sadarbībā ar Venēcijas mākslas fondu.

Venēcijas mākslas fonds „Circolo Artistico di Venezia”, kas dibināts 1919. gadā, ielūdzis mākslas biedrību „Octopus art projects” rīkot starptautisku izstādi izstāžu zālē „Palazzo delle Prigioni”. Kuratore Evelīna Vanaga un mākslinieks Edmunds Lūcis piedāvā izstādi „Gaisma”, kurā piedalās dažādu paaudžu mākslinieki no Rīgas, Viļņas, Berlīnes un Venēcijas. Mākslas izstādē redzamos darbus radījuši gan mākslinieki ar starptautisku pieredzi, gan mākslinieki, kas ir karjeras sākumposmā.

Māksliniece Dita Lūse pie sava darba. Foto: no personīgā arhīva

Jau izstādes pirmajā dienā pēc tās atklāšanas sagaidīti vairāk nekā četrsimt apmeklētāju. vairāki mākslinieki izstādes laikā atrodas Venēcijā, apmeklētāji izmanto iespēju sarunāties ar māksliniekiem par viņiem būtiskām tēmām.

Izstāžu zāle „Palazzo delle Prigionikādreiz bijis Venēcijas pilsētas cietums, uz kuru pāri „Nopūtu tiltiņamsūtīti blakus esošajā Dodžu pilī notiesātie. Izstādes saturiskajā koncepcijā vairākiem izstādes dalībniekiem cietuma telpas transformācija gadu gaitā kļūst par svarīgu aspektu un vienu no centrālajiem stūrakmeņiem radītajos mākslas darbos.

Izvēlētie mākslas darbi daļēji reflektē arī par būtiskiem „gaismas aspektiemtādās jomās tiesību zinātne, reliģija, mākslas vēsture, navigācija un apgaismības laikmets, šādi piedāvājot dažādas laika, evolūcijas attiecību un pārmaiņu interpretācijas.

Izstādē piedalās Dita Lūse, Lāsma Pujāte, Edmunds Lūcis, ameret (Annette Vahle), Saulius Dastikas, Virginia Gabrielli, Vitaly Stanislavsky, Edgars Mucenieks, Antra Skripste, Tosha (Antonina Pilyugina), Artūrs Bunts, Justīne Lūce, Victoria Dalle.

Biedrība „Octopus art projects” ir mākslas biedrība, kas nodarbojas ar laikmetīgās mākslas starptautisku projektu un kultūras aktivitāšu īstenošanu. Dažādi projekti pēdējos gados īstenoti Latvijā, Vācijā, Šveicē un Itālijā. Nākamā izstāde tiek plānota Hamburgā šā gada jūlijā.

0 komentāri

Komentāru nav