Rīgā uzstāsies britu grupa „Editors”

Rīgā uzstāsies britu grupa „Editors”
F64 . „Editors” līderis Toms Smits „Positivus” festivālā
05-08-2013 A+ A-
Koncertzālē „Palladium” šā gada 1. oktobrī uzstāsies britu grupa „Editors”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncertrīkotāju „L Tips Agency” pārstāve Maija Tomkalne.

Biļešu tirdzniecība uz koncertu tiks uzsākta trešdien, 7. augustā, visās „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv.

„Editors” Latvijā ieradīsies sava jaunākā albuma „The Weight Of Your Love”, kas iznāca šā gada 28. jūnijā, popularizēšanas koncertturnejas ietvaros.

Taču koncertā, līdzās jaunajām kompozīcijām, izskanēs arī jau par klasiku kļuvušie grupas hiti – „Bullets”, „Munich”, „Smokers Outside the Hospital Doors” un citi.

Grupas „Editors” pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad iepazinās tobrīd Stafordšīras Universitātē studējošie jaunieši: nākamais vokālists, ģitārists un pianists Toms Smits (Tom Smith), ģitārists un taustiņinstrumentālists Kriss Urbanovičs (Chris Urbanowicz), basģitārists un taustiņinstrumentālists Rasels Līčs (Russell Leetch) un bundzinieks Eds Lejs (Ed Lay).

Pēc vairākām nosaukuma maiņām tika nolemts palikt pie „Editors”. 2005. gada 24. janvārī grupa pieteica sevi ar singlu „Bullets”. Lielās atsaucības populārākajās radiostacijās dēļ tā vienā mirklī kļuva par nedēļas singlu Lielbritānijā. Tā paša gada 25. jūlijā tika izdots „Editors” debijas albums „The Back Room”, kurā bez jau zināmā „Bullets” bija arī tādi hiti kā „Munich”, „Blood” un „All Sparks”. Albums tika pārdots vairāk nekā pusmiljona tirāžā un saņēma arī augstu profesionāļu atzinību – „Mercury” balvas nomināciju.

2007. gadā iznākušais nākamais albums „An End Has A Start” sasniedza pirmo pozīciju Lielbritānijas pārdotāko albumu topā un atnesa grupai vēl lielāku atzinību – „Brit Awards” labākās britu grupas nomināciju.

Līdzīgi tika uzņemts arī „Editors” trešais albums „In This Light and on This Evening” (2009), kas arīdzan tūlīt pat pēc izdošanas sasniedz britu albumu topa virsotni.

Ceļš līdz jaunākajam albumam „The Weight Of Your Love” bijis gana sarežģīts. Kamēr grupas līderis Toms Smits medijiem stāstīja par topošā ieraksta koncepciju un virzību, „Editors” mājaslapā parādās paziņojums, ka domstarpību dēļ ģitārists un taustiņinstrumentālists Kriss Urbanovičs pametis grupu. Tobrīd uzvirmoja runas par „Editors” nākotni, tomēr pēc Krisa aiziešanas grupu papildināja uzreiz divi jauni dalībnieki – ģitārists Džastins Lokijs (Justin Lockey) un taustiņinstrumentālists un ģitārists Eliots Viljamss (Elliott Williams).

Tagad jau piecatā tapis albums, ko grupas līderis Toms Smits nodēvējis par „līdz šim visvienkāršāko”.

„Esmu labu laiku runājis, cik ļoti man patīk tādas grupas kā „REM” un „Arcade Fire”. Tas ir virziens, kurā raudzījāmies, kad tapa kompozīcijas jaunākajam albumam. Tās vienkārši nav tik sarežģītas kā viss, ko radījām iepriekš. Jā, tas bija eksperiments, taču jebkuru jauno dziesmu var nospēlēt ar akustisko ģitāru. Tiešām vairs nezinu, kas mūsdienās ir hits, bet šīs dziesmas izklausās tuvas un klasiskas,” paudis Toms Smits.

„Editors” iepriekš Latvijā koncertējuši mūzikas festivālā „Positivus”.

 

0 komentāri

Komentāru nav