Valmierā sāksies teātra festivāls „NoMadI”

Valmierā sāksies teātra festivāls „NoMadI”
Publicitātes foto . Jaunā cirka duets Patrik & Wes
05-08-2013 A+ A-
Valmierā no 7. līdz 10. augustam norisināsies trešais teātra festivāls jauniem cilvēkiem „NoMadI”, kur vienuviet pulcēsies jaunie skatuves mākslinieki no Latvijas nevalstiskajiem profesionālajiem teātriem un ārvalstīm, piedāvājot skatītājiem neparastus skatuves mākslas piedzīvojumus un iepazīstinot ar dažādām laikmetīgā teātra formām, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji no radošās apvienības „Nomadi”.

Trešdien, 7. augustā, no plkst 11.00 Valmieras integrētā bibliotēkā pirmo reizi Latvijā tiks izrādīta izrāde par lasīšanu un grāmatām „Klusais sējums”. Tā būs audio teātra izrāde, ko veidojuši vieni no Eiropas interesantākajiem teātra režisoriem Tims Etčels un Ants Hemptons no Lielbritānijas.

„Klusā sējuma” izrādes Valmierā notiks līdz 9. augustam, katru dienu no plkst. 11.00 līdz 16.00 ik pa 15 minūtēm. Savukārt Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, izrāde tiks rādīta no 13. līdz 16. augustam.

Ceturtdien, 8. augustā, plkst. 18.30 festivālu „NoMadI” Dīvaliņa pļavās atklās jaunās režisores Ingas Tropas iedvesmojošā un atraktīvā izrāde bērniem ar cepumu cepšanu „Kā saule gadījās”. Izrādi būs iespējams noskatīties arī 9. augustā plkst. 11.00.

„Dirty Deal Teatro” plkst. 20.00 aicinās ikvienu padomāt par mūsu tautas laimi, labklājību un izaugsmi ironiskā mono izrādē „Nacionālais attīstības plāns”. Festivāla pirmo dienu Dīvaliņa pļavās noslēgs koncerts, kurā uzstāsies alternatīvās estrādes ansamblis „Gaujarts”, kura sastāvā muzicē vairāki ar teātri saistīti mākslinieki.

Piektdien, 9. augustā, plkst. 13.00 Dīvaliņa pļavās igauņu dejas kompānija „United Dancers of ZUGA” bērnu aicinās rotaļās dejas izrādē „Zuga zuug zuh-zuh-zuh”. Festivāla īpašais notikums būs pirmizrāde, ko piedāvās radošā apvienība „Nomadi” – plkst. 19.00 skatītāji kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi un aktieri Ģirtu Rāviņu varēs doties neparastos piedzīvojumos laikā, kad Mārtiņš vēl bija mazs puika un dzīvoja pie sava vectēva, objektu teātra izrādē „Ziemas māja”. Iestudējumu būs iespējams noskatīties arī 10. augustā plkst. 11.00.

Festivāla ārvalstu programmu 9. augustā plkst. 21.00 Valmieras Drāmas teātrī noslēgs pasaulē plašu atzinību guvušie, talantīgie žonglieri Patriks Elmnerts un Vess Pedens ar jaunā cirka izrādi „Vidū dzimušais”. Šo mākslinieku uzstāšanās iekļauta arī starptautiskā ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāla „RE RE Rīga” programmā.

Jau otro gadu kā tradīcija būs festivāla noslēguma svinības ar aktieru-dīdžeju cīņām, kurās šoreiz ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies trīs aktieri-dīdžeji – DJ Šolis, DJ Gatis Maliks un DJ Arturs Krūzkops.

Festivālu 10. augustā plkst. 13.00 noslēgs Liepājas neatkarīgā teātra kompānija „Goda teātris” ar traģikomēdiju jauniešiem „Tikai nesaki nevienam”.

Biļetes uz izrādēm, koncertiem un citiem festivāla pasākumiem var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Plašāk par festivāla programmu lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav