„Skaņu mežs” piedāvā: „Public Enema” un „Staer”

„Skaņu mežs” piedāvā: „Public Enema” un „Staer”
Publicitātes foto . Grupa "Staer"
05-04-2013 A+ A-
10. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā notiks pirmais šā gada „Skaņu meža” pasākums, kurā uzstāsies apvienības „Jazzkammer” blakusprojekts „Public Enema” un instrumentālā avangarda rokmūzikas grupa „Staer”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla „Skaņu mežs” rīkotāji.

Pirmais no diviem vakara galvenajiem priekšnesumiem būs Eiropā prominentā improvizētās trokšņu mūzikas projekta „Jazzkammer” dalībnieka Juna Hegres (Jon Hegre) projekts ar bundzinieku Nilsu Āri Drēnenu (Nils Are Drønen) – „Public Enema”.

„Šis ir mūsu ilglaicīgākais projekts: kopš 1996. gada savos priekšnesumos spēlējam brīvas formas improvizāciju. Lai gan ar „Public Enema” esam mēģinājuši un spēlējuši vairāk nekā ar jebkuru citu projektu, vēl neesam izdevuši albumu, taču esam uzstājušies kā frīdžeza trio ar norvēģu saksofonistu Frūdi Ještadu (Frode Gjerstad) un stīgu instrumentālistu Nilsu Ēklannu (Nils Økland), kā arī ierakstījuši albumus dažādu citu projektu sastāvā, visatpazīstamākie no tiem ir „Jazzkammer”,” stāsta abi projekta „Public Enema” dalībnieki.

„Kopumā mēs ticam improvizētas mūzikas neparedzamībai un tam, ka esam spējīgi pārsteigt gan sevi, gan publiku ar to, kā izvēršas mūsu spontānā mūzika,” teic mūziķi.

Savukārt noslēdzošo vakara priekšnesumu sniegs norvēģu avangarda rokgrupa „Staer”, kas savu debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu publicēja trokšņu, džeza un improvizētajās mūzikas izdevniecībā „Gaffer Records”.

„Grupas mūzika ietver gan pankroka agrīnajām formām radniecīgu agresivitāti un raupjumu, gan laikmetīgajiem minimālistiem vai krautrokam raksturīgu organizētību, gan grupas „Swans” pēdējā perioda daiļradei līdzīgus stratēģiskus skaņu uzbrukumus. „Staer” mūzika ir tikpat konfrontējoša un skaļa, cik tā ir skaista un spirdzinoša,” grupas daiļradi raksturo „Skaņu meža”  pārstāvji.

Koncertu atklās latviešu eksperimentālā popa projekts „Kroffork”, savukārt pēc tam uzstāsies latviešu mūziķis, mākslinieks un publicists Kaspars Groševs.

Šis koncerts būs viens no vairākiem pasākumiem, kas 2013. gada garumā ievadīs festivālu „Skaņu mežs”, kas gaidāms šā gada oktobrī.

Ieejas maksa pasākumā – 3 lati. Koncerta sākums: 21.00.

0 komentāri

Komentāru nav