Festivāls „Summertime” pulcēs latviešu un ārzemju zvaigznes

Festivāls „Summertime” pulcēs latviešu un ārzemju zvaigznes
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Festivāla „Summertime” atklāšanas koncertā piedalīsies izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko
12-08-2013 A+ A-
Šodien, 12.augustā, sākas starptautiskais mūzikas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”. Festivāls notiks no 12. līdz 18. augustam Dzintaru koncertzālē, un septiņos vakaros yā programmā izskanēs gan simfoniskās un kamermūzikas koncerti, gan atraktīvas starpžanru „cross-over” programmas. Līdzās klasiskajai mūzikai šeit skanēs arī džezs, „world music” un laikmetīgās mūzikas skaņdarbi, vēsta festivāla organizatori - „Ineses Galantes fonds”.

Pirmdien, 12. augustā, festivāla atklāšanas koncerts būs veltīts Dž. Verdi un R. Vāgnera 200 gadu jubilejai. Šo vakaru ieskandinās labākās Vāgnera un Verdi operu ārijas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Ģintara Rinkeviča (Lietuva) izpildījumā. Solisti: Inese Galante (soprāns), Egils Siliņš (basbaritons), Aleksandrs Antoņenko (tenors), Emma Vetere (soprāns, Zviedrija), Larss Klēvemans (tenors, Zviedrija), Kristina Kosrovi (mecosoprāns, Vācija).

Otrdien, 13. augustā, Dzintaru koncertzālē skanēs karstasinīgie Argentīnas tango ritmi „Piazzolla quintet” izpildījumā – klavieres, vijole, vokāls, akordeons, sitaminstrumenti, kontrabass. „Piazzolla quintet” ir Krievijā radies mūziķu ansamblis. Tango viņi spējuši saskatīt to, kas liekas svarīgs ikvienā mūzikas žanrā – sirds ritma un dvēseles noskaņojuma atspoguļošana.

14. augusta koncerts ir veltīts labdarībai, kad Ineses Galantes fonds dāvā iespēju fonda „Ziedot.lv” partnerorganizācijām no visas Latvijas, to brīvprātīgajiem un grūtībās nonākušajiem cilvēkiem apmeklēt vienu no festivāla koncertiem – muzikāli-horeogrāfisko koncertu „Dvēseles stīgas”. Tā ir Rīgas baleta teātra izrāde ar slavenās baleta prīmas Litas Beiris horeogrāfiju, ko pavada izcilā vijolnieka Raimonda Ozola vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas.

Īpaši romantisku programmu festivāla organizatori ir sagatavojuši ceturtdien, 15. augustā, kad dažādu laikmetu populārākā klasiskā mūzika skanēs latviešu dziedātāju Ineses Galantes (soprāns) un Ingus Pētersona (tenors) izpildījumā. Šiem latviešu opermāksliniekiem tā ir patīkama atkalredzēšanās pēc ilgu gadu pārtraukuma. Uz skatuves tiks aicināts arī Sergejs Jēgers (kontrtenors), kurš gadsimtu populārākās dziesmas izdziedās ar savu pārsteidzošo balss toni.

Piektdien, 16. augustā, festivālā un pirmo reizi Baltijas valstīs uzstāsies izcilā operdziedoņa Plasido Domingo dēls – „Grammy” balvas ieguvējs Plasido Domingo juniors (tenors) ar īpašu programmu latino noskaņās. Pie klavierēm – Harijs Bašs.

Sestdiena, 17. augusts, ir veltīts džezam: uz skatuves kāps pasaulslavenais džeza mākslinieks Igors Butmans ar kvartetu. Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņa rokās tenorsaksofons iegūst lirisku, dziedošu, smeldzīgu un patiesi dziļu nokrāsu. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – „Blue Note”. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza māksliniekiem, spēlējis ASV un Krievijas prezidentiem – Bilam Klintonam un Borisam Jeļcinam, Vladimiram Putinam. Savas spožās karjeras laikā viņam ir izdevies izveidot sakarus starp Amerikas un Krievijas džeza aprindām, tāpēc Butmanu nekļūdīgi dēvē par tiltu starp šīm divām lielākajām pasaules metropolēm.

Festivāls „Summertime - aicina Inese Galante” noslēgsies svētdien, 18. augustā, ar grandiozu Galā koncertu – „Gala Galante”. Šis vakars patiesi priecēs ar pārsteigumiem: Inese Galante (soprāns), Oļegs Bežinskihs (kontrtenors, Krievija) izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Rejs M. Vaids juniors (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Intars Busulis (vokāls) pārstāvēs Latviju ar maestro Raimonda Paula melodijām. Vasarīgu noskaņojumu ieviesīs tenorsaksofonists Igors Butmans. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas talants Daniils Kuzmins (vokāls), kurš atskaņos Robertīno Loreti repertuāru. Tāpat nesen iemirdzējusies latviešu zvaigzne Andrejs Feldmanis juniors ieskandinās koncertzāli ar klavieru tembru. Un līdz šim nedzirdētā duetā apvienosies Inese Galante un dziedātājs Dons, lai kopā izpildītu slaveno dziesmu „Barcelona”, kuru savā laikā izpildīja „Queen” vokālists Fredijs Merkūrijs un operas soprāns Monserata Kavaljē. Šie un vēl daudzi citi mākslinieki kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri norvēģu diriģenta Terjes Mikelsena vadībā „Gala Galante” izskaņas koncertu padarīs par atmiņā paliekošu un krāšņu pasākumu.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs. Festivālu rīko Ineses Galantes fonds.

0 komentāri

Komentāru nav