„Totaldobžē” jauna kafejnīca un Akadēmiskās mūzikas vakars

„Totaldobžē” jauna kafejnīca un Akadēmiskās mūzikas vakars
Kaspars Garda, Rīga 2014
06-08-2013 A+ A-
„Totaldobže” mākslas centrā VEF teritorijā šonedēļ, 9. augustā, tiks atklāta jauna kafejnīca, ko ieskandinās pašmāju un ārvalstu mūziķu koncerts, bet dienu iepriekš – 8. augustā – plānots Akadēmiskās mūzikas vakars, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Totaldobžes” pārstāvji.

Akadēmiskās mūzikas vakars ar čellistu Mārci Kuplo „Totaldobžes” terasē 8. augustā sāksies plkst. 20.00. Vakara gaitā tiks atskaņota laikmetīgā mūzika komponistu Frangiza Alizadē (Azerbaidžāna), Vitolda Lutoslavska (Polija), Toširo Majudzumi (Japāna) sacerējumā.

Mūziķis Mārcis Kuplais (1983) čellu sācis spēlēt no sešu gadu vecuma. Jau no septiņu gadu vecuma piedalījies dažādos festivālos, koncertos un konkursos. Ieguvis 22 balvas solo un kamermūzikas konkursos. Sasniegumu dēļ 1997. un 1998. gadā tika uzaicināts uz Ziemassvētku pasākumiem Rīgas pilī pie toreizējā Latvijas Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa. Mācījies čellu pie skolotājiem Lijas Sudrabas un Arimana Štrausa, kā arī pie profesora Ivana Monigeti Bāzeles Mūzikas akadēmijā no 2002. līdz 2010. gadam, kur ieguvis skolotāja, koncertmeistara un solista diplomu.

Jaunais mūziķis spēlē 1870. gadā izgatavotu franču čellu, ko sponsorējis slavenā Šveices šokolādes zīmola „Teuscher” īpašnieks Dolfs Toišers (Dolf Teuscher).

Ieeja koncertā – bez maksas vai par ziedojumiem.

Savukārt piektdien, 9. augustā, tiks atklāta jaunā „Totaldobže” mākslas centra kafejnīca. Jaunās atpūtas vietas atklāšanu ieskandinās trio „K.I.M.” no Berlīnes, Lielbritānijas latviešu grupa „The Big Bluff”, dziesminieks Martin Confused, kā arī etīžu teātris „Nerten”.

„K.I.M.” (Kay, Iwanka, Mike) ir mūziķu trio, kas dzīvo un strādā Berlīnē. „K.I.M.” daiļradē apvieno divu paaudžu Vācijas „revolucionāro mūziku”, dažādu tautu mūzikas, tostarp šamanisku transu tā meistara Mikes Henca (Mike Hentz) izpildījumā. Kay vai vienkārši K pārstāv Vācijas psihedēliskā roka paaudzi (viņš vairāk pazīstams kā bundzinieks 1990. gadu grupā „Mamasweed”). Savukārt Ivanka Skrivaneka (Iwanka Skrivanek) ir komponiste un skaņu dizainere. Maskavas mākslas grupas „Cloud Commission” dalībniece.

Trio performancē tiks izmantota „Face mapping” jeb datortehnoloģija, kas uztver cilvēku sejas lokāciju digitālajā un faktiskajā vidē.

Performances laikā viena no mākslinieku sejām tiks kartografēta ar improvizētu digitālu vizualizāciju Mārtiņa Dāboliņa izpildījumā. 

Pasākumā uzstāsies arī Lielbritānijā dzīvojoša latviešu grupa „The Big Bluff”, kas šajā vakarā ielūdz visus savus vecos, labos draugus un atbalstītājus uz koncertu Latvijā! Lai pasākums būtu daudzpusīgāks, tajā uzstāsies arī pāris „The Big Bluff” draugu no etīžu teātra „Nerten” un dziesminieks Martin Confused.

Vakara noslēgumā – pēc „The Big Bluff” koncerta – būs retro mūzikas vakars, kurā skanēs agrīnais džezs „Dixieland Band Retro” izpildījumā.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

„Totaldobže” mākslas centrs atrodas bijušās rūpnīcas VEF teritorijā, Ūnijas ielā 8–2. Vairāk par mākslas centru lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav