„Esplanādē 2014” varēs noskatīties filmu par slaveno Veru Muhinu

„Esplanādē 2014” varēs noskatīties filmu par slaveno Veru Muhinu
Kaspars Garda, Rīga 2014
06-08-2013 A+ A-
Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” brīvdabas kino seansā sestdien, 10. augustā, plkst. 22.00 varēs noskatīties filmu „Versija Vera” par slaveno tēlnieci Veru Muhinu, ko veidojusi režisore un producente Ilona Brūvere.

Pilnmetrāžas dokumentālā spēle „Versija Vera” ir viena no Mediju komunikācijas darbnīcas, filmu studijas „Kinolats” romantiskākajām portretfilmām. Tā stāsta par tēlnieces, rīdzinieces Veras Muhinas dzīvi un radošo darbu. Muhina studējusi Parīzē, atteikusies no vairāku miljonu vērta ģimenes īpašuma Rīgā, izglābusi no nojaukšanas Brīvības pieminekli. Viņas monumentālās tēlniecības paraugus Pasaules sasniegumu izstādē Parīzē pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu beigās atzinīgi novērtējis leģendārais Pablo Pikaso.

Filma „Versija Vera” seko tēlnieces dienasgrāmatas lappusēm un apskata mākslinieces radošo mantojumu.

Autore un režisore Ilona Brūvere par šo darbu saņēmusi nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps”. Filma pārstāvējusi Latviju pasaules lielākajā kultūras filmu forumā ARTFIFA Monreālā, Kanādā. Šobrīd režisore strādā pie valsts pasūtījuma pilnmetrāžas filmai „Tapieris” par tango karali Oskaru Stroku ar Jakovu Rafalsonu, Gintu Grāveli, Mariju Bērziņu un Andri Buli galvenajās lomās. Topošās filmas galvenā operatore ir Elīna Bandēna, kura par darbu pie filmas „Versija Vera” arī saņēmusi „Lielo Kristapu”.

Filmas „Tapieris” pirmizrāde plānota 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Jau ziņots, ka Mediju komunikācijas darbnīca, filmu studija „Kinolats” turpina darbu pie diviem vērienīgiem Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem – „Liktens lietu muzejs” un „Dāmu paradīze”.

„Liktens lietu muzejā” tiek vākti rīdziniekiem nozīmīgi priekšmeti un lietas, atklājot liktenīgus dzīves notikumus, savukārt „Dāmu paradīze” 2014. gadā desmit brīvdabas izrādēs vēstīs par Eiropas modes vēsturi.

Interviju ar kinorežisori un producenti Ilonu Brūveri lasi šeit.

 

0 komentāri

Komentāru nav