„Dabas koncertzāles” pasākumi šogad pulcējuši ap 10 000 skatītāju

„Dabas koncertzāles” pasākumi šogad pulcējuši ap 10 000 skatītāju
Publicitātes foto
06-08-2013 A+ A-
Šogad abi izglītojošie un izklaidējošie Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumi pulcējuši ap 10 000 skatītāju, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Rita Jakovļeva.

Šoreiz „Dabas koncertzāles” programma bija veltīta ģeoloģiskajam objektam ōsam, un par to vairāk varēja uzzināt pasākumā, kas notika Viļķenes pagasta Ungurkalnā un Ogres Zilajos kalnos.

Šogad, pateicoties 40 brīvprātīgajiem no Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātes studentiem un galvenajiem zinātniekiem Vitālijam Zelčam un Jurim Somam, pasākuma apmeklētāji vairāk nekā 15 darbnīcās varēja iepazīties ar šā gada galveno varoni – leduslaikmeta liecību ōsu un citām norisēm dabā, ar kurām tas cieši saistīts.

Muzikālo stāstu par ōsa rašanos izspēlēja mūziķi Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kapars Tobis, Andris Sējāns, Anrijs Grinbergs, Jānis Fedotovs, Rūta un Valdis Muktupāveli, bet video un gaismas performanci veidoja režisors Roberts Rubīns, video mākslinieks Viktors Keino un gaismu režisors Oskars Timbars.

Šā gada pasākums Ogrē bija īpašs ar to, ka pirmo reizi apmeklētājiem tika nodrošinātas bezmaksas apsargātas velosipēdu novietnes. Šo iespēju izmantoja ap 200 velobraucēju, kuri bija mērojuši tuvākus un tālākus ceļus, lai baudītu un izzinātu stāstu par ōsu, stāsta Jakovļeva.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) atzina, ka „Dabas koncertzāle” pamatoti ir guvusi atbalstu gan Latvijā, gan atzīta par labāko vides kampaņu Eiropas Savienībā. Īpašu pateicību ir pelnījuši gan projekta muzikālās daļas veidotāji, gan Dabas aizsardzības pārvalde un iesaistītie zinātnieki par organizēšanu, finansējumu un sniegtajām zināšanām.

„„Dabas koncertzāle” ir vieta, kurā atklāt un iepazīt tās lietas, kurām ikdienā ejam garām un par kurām nemaz neaizdomājamies. Šis ir unikāls projekts, kurā zinātne padarīta par interesantu jomu ikvienam un apvienota ar mākslu, kas palīdz cilvēkam uztvert attiecīgo dabas „varoni” ar visām maņām un nostiprināt zināšanas par to,” pauda Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Koncertos izskanējušie deviņi oriģinālskaņdarbi klausītājiem rudenī būs pieejami kompaktdiskā un arī MP3 formātā. Savukārt „Dabas koncertzāles” darbnīcu materiāli tuvākajā laikā būs atrodami Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā.

Nākamgad „Dabas koncertzāles” pasākums ir iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”. Tas notiks 9. augustā Siguldā. Nākamā gada varone būs bruņuzivs.

 

0 komentāri

Komentāru nav