Valmieras teātris jauno sezonu sāks ar „Doktoru Živago”

Valmieras teātris jauno sezonu sāks ar „Doktoru Živago”
LETA . Valmieras teātra direktore Evita Sniedze
07-08-2013 A+ A-
Kā otrdien žurnālistiem preses konferencē pavēstīja Valmieras Drāmas teātra (VDT) direktore Evita Sniedze, jaunajā sezonā teātris skatītājiem piedāvās četrpadsmit jaunas izrādes. Tās iestudēs gan štata, gan arī jaunie un jau atzinību ieguvušie režisori.

Jaunā sezona, kas ir Valmieras teātra 90. jubilejas gads, sāksies jau nākamnedēļ, kad 14. augustā notiks Reiņa Suhanova režisētās izrādes „Taureņi ir brīvi” pirmizrāde. Iestudējums top pēc amerikāņu dramaturga Leonarda Gerša lugas. Kā teica E. Sniedze, Reinim Suhanovam šī sezona VDT būs ļoti ražīga, jo viņš būs divu jauniestudējumu režisors un četru jauniestudējumu scenogrāfs.

22. septembrī pirmizrādi piedzīvos vērienīgs režisores Indras Rogas iestudējums – Borisa Pasternaka Nobela prēmiju saņēmušā romāna „Doktors Živago” dramatizējums. Šo iestudējumu teātrī veidos tā pati radošā komanda, kas pagājušajā sezonā teātrī iestudēja izrādi „Zojkina kvartira”, kas izpelnījusies lielas skatītāju simpātijas: scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, tērpu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfe Inga Raudinga un režisore Indra Roga.

„Šis ir liels darbs, un teātrim tas būs liels pārbaudījums – ielikt tik apjomīgu darbu skatuves laikā. Turklāt Indra Roga ir viena no tiem režisoriem, kas jau sākumā zina, ko grib, tādēļ jau no pirmā mēģinājuma viņa strādā ļoti nopietni,” pauda E. Sniedze, akcentējot, – Indra Roga Valmierā kļuvusi par ļoti gaidītu režisori.

 

Arī aktrise Elīna Vāne, kura spēlēs Indras Rogas jaunajā izrādē, atzina, ka ir sajūsmā par režisori. „Indra jau pirmajā iestudējumā pārņēma visu kolektīvu, un īpaši patīkami ir tas, ka viņa katram spēj dot pareizu un skaidru līniju, kas jāizdara. Visu cieņu Rogai! Man ir liels prieks, ka Latvijas režisoru debesīs ir tāda ļoti spilgta zvaigzne.”

Oktobrī pie skatītājiem nonāks F. Deiča iestudētā Maksima Gorkija „Vasa Žeļeznova”. Kā pauda E. Sniedze, šo izrādi režisors veido tādēļ, ka teātrī ir tāda aktrise kā Māra Mennika (viņa šajā izrādē spēlēs galveno lomu). Tāpat oktobrī pirmizrādi piedzīvos režisora Regnāra Vaivara īpaši aktierim Rihardam Jakovelam iestudētā monoizrāde „Bask@bols”.  R. Jakovela monoizrādē par basketbolu apvienoti divi stāsti – viens par jaunu censoni, kura sapnis ir nokļūt NBA, otrs – par Latvijas basketbola treneri un leģendu Pēteri Višņevicu.

Ar klasikas iestudēšanu VDT izskaņā klajā nāks režisors Varis Brasla, kurš iestudēs Ēriha Marijas Remarka „Triumfa arku”. Iepriekš režisors Valmierā iestudējis Remarka „Trīs draugus”, kas tika nospēlēta vairāk nekā 100 reižu. „Triumfa arka” pirmizrādi piedzīvos decembrī, un tāpat šajā mēnesī pirmizrāde gaidāma Mārtiņa Eihes iestudētajai izrādei jauniešiem „Lūša stundā”.

Debija Valmieras teātrī būs režisoram Dmitrijam Petrenko, kurš uzvedīs Tenisija Viljamsa „Stikla zvērnīcu”. Šī izrāde būs interesanta ar to, ka jaunu cilvēku lomu atveidošana tiks uzticēta pieredzējušiem aktieriem Rihardam Rudākam, kurš ar šo izrādi svinēs 70 gadu jubileju, un Skaidrītei Putniņai. Pirmizrādi „Stikla zvērnīca” piedzīvos 16. janvārī, bet jau februārī pie skatītājiem nonāks režisora Ēča savdabīga pasaka pieaugušajiem „Ziema zem galda”.

Pavasarī mazos skatītājus priecēs F. Deiča iestudētā izrāde „Visām pelēm garšo siers” – peļu Romeo un Džuljetas stāsts. Savukārt aprīlī režisore Inese Mičule piedāvās savu versiju dziesmuspēlei „Meldermeitiņa”. Savulaik to teātrī iestudējis Pēteris Lūcis, bet, ņemot vērā to, ka šoreiz „Meldermeitiņa” top teātra jubilejas gada sezonā, šis iestudējums tiks veidots, atceroties Valmieras teātra vēsturi.

Maijā pirmizrādi piedzīvos otra M. Eihes iestudētā izrāde „Provinces anekdotes”, savukārt režisors J. Znotiņš uzvedīs Harolda Pintera lugu „Siltumnīca”, kuras pirmizrāde gaidāma jūnijā.

Reinis Suhanovs kopā ar aktieri Mārtiņu Meieru realizēs sen iecerētu sapni – izrādi par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno mākslinieku Marku Rotko, kas taps pēc  Džona Logana lugas „RED” motīviem un pirmizrādi piedzīvos 18. jūnijā. Izrādē lomu spēlēs arī Tālivaldis Lasmanis.

Tāpat Evita Sniedze informēja, ka teātra 90 gadu jubileja tiks svinēta gada nogalē. Godinot šo notikumu, klajā tiks laista eseju grāmata par iepriekšējo sezonu ar fotogrāfa Jura Kmina attēliem. Tāpat iecerēts izdot komponista un teātra muzikālās daļas vadītāja Emīla Zilbera veidoto dziesmu albumu ar dziesmām, kas dažādos laikos skanējušas Valmieras teātra izrādēs.

0 komentāri

Komentāru nav