„Iesakņotāju” praktiskā darbnīca „Esplanādē 2014”

„Iesakņotāju” praktiskā darbnīca „Esplanādē 2014”
Publicitātes foto
07-08-2013 A+ A-
7. augustā plkst. 19.00 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” projekta „Iesakņotāji” idejas virzītājas Jekaterina Stakle un Anna Žabicka ikvienam interesentam rādīs un stāstīs par istabas augu stādīšanu alternatīvos podos, ļaujot smelties un dalīties idejās par istabas augu „mājvietas” iespējām.

Projekta „Iesakņotāji” mērķis ir veicināt apkaimju iedzīvotāju aktīvu iesaistīšanos savas apkārtnes pilsētvides uzlabošanā, kā arī pansionāta senioru un sākumskolu skolēnu savstarpēju komunikāciju, attīstot jaunas saskarsmes formas, par pamatu izmantojot urbāno dārzkopību.

Urbānā dārzkopība apzināti izvēlēta kā instruments ar mērķi veidot psiholoģiski vienojošu telpas konstrukciju sekmīgai starppaaudžu socializācijai un videi, kur ikvienam ir iespēja brīvi un radoši izpausties.

Šopavasar urbānā dārzkopība kopā saveda sociālās aprūpes centra „Ezerkrasti” seniorus un sākumskolas vecuma bērnus, kuru darbošanās prieks ātri pārauga draudzībā. 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, gaidāmi plašāki „Iesakņotāju” pasākumi. Seniori kopā ar skolēniem sēs, stādīs un audzēs, turpinās kopīgās nodarbības. Plānots, ka „Iesakņotāji” dosies arī uz Rīgas apkaimēm, un, sadarbojoties ar projektu „Pagalmu talkas”, senioru un bērnu izaudzētie stādi plauks un zels arī ārpus pilsētas centra.

Vairāk par projektu „Iesakņotāji” lasi šeit.

Kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs, kurā var uzzināt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu, un vienlaikus tā ir jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota lasītava, „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori.

„Esplanāde 2014” tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

„Esplanādes 2014” tuvāko nedēļu programmu meklē šeit.

0 komentāri

Komentāru nav