Pirmā Eiropas profesionālā kamerkora TENSO vasaras nometne

Pirmā Eiropas profesionālā kamerkora TENSO vasaras nometne
Kaspars Garda, Rīga 2014 . TENSO jauniešu kamerkoris dibināšanas dienā
07-08-2013 A+ A-
Šovasar – no 1. līdz 11. augustam – notiek pirmā Eiropas profesionālā kamerkora TENSO (The European networ for professional chamber choir) vasaras nometne, kas norisinās Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis”. TENSO ir unikāls un vēl nebijis projekts, ko iniciējis Latvijas Radio koris un kas iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Pēc sešu dienu nodarbībām nometnē jaunais koris publikai sniegs trīs koncertus: 8. augustā plkst. 19.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 9. augustā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā un 10. augustā plkst. 17.30 baznīcā Tallinā. Koncertu programmā, ko veido un diriģēs Kaspars Putniņš, iekļauti komponistu T. Tomkina, J. S. Baha, M. Regera, M. Ravēla, G. Ligeti, A. Perta, P. Dambja, Dž. Hārvija skaņdarbi, kā arī K. Pētersona jaundarba „Emotions of the day” pirmatskaņojums.

„Koris apvieno 24 jaunus un talantīgus dziedātājus no divpadsmit Eiropas valstīm. Nometnē strādājam daudz, un dalībniekos jūtamas alkas sasniegt skaistu rezultātu. Korī ir atklājušies divi fantastiski pianisti no Portugāles un Vācijas, mecosoprāns ar brīnišķīgu balsi, kas atklājās tieši „Baltā flīģeļa” mēģinājuma telpās, turklāt viens no koristiem ir diriģents ar lielu pieredzi, vadot kori un orķestri savā valstī,” par vasaras nometnē līdz šim piedzīvoto stāsta projekta iniciators un Latvijas Radio kora diriģents Kaspars Putniņš.

Desmit dienas jaunajiem censoņiem ir iespēja gūt pieredzi ansambļa dziedāšanas mākslā, ko smalki izkopis Latvijas Radio koris savā augsti profesionālajā koncertēšanas pieredzē. Savukārt TENSO pienesums ir plašais kontaktu loks Eiropas līmenī, kas ļaus veidot veiksmīgu starptautisku karjeru līdz šim Eiropā nebijuša profesionāla kora izaugsmē.

TENSO ir Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls, kas tika izveidots 2003. gadā, lai attīstītu un popularizētu kora dziedāšanu un lai sekmētu jauna, inovatīva repertuāra rašanos, kā arī meklētu jaunus ceļus tā izpildīšanai. Apvienojot izcilāko Eiropas kamerkoru spēkus savstarpējā sadarbībā, TENSO cer kļūt par stabilu platformu informācijas apmaiņai Eiropas tīklā, lai nodrošinātu vokālās a cappella mūzikas attīstību un jaunu tendenču veidošanos nākotnē. 

0 komentāri

Komentāru nav