Askolds Saulītis veidos filmu par Latvijas Tautas fronti

Askolds Saulītis veidos filmu par Latvijas Tautas fronti
Publicitātes foto . Režisors Askolds Saulītis
05-04-2013 A+ A-
Noslēdzies Nacionālā Kino centra un Latvijas Tautas frontes muzeja rīkotais dokumentālo filmu projektu konkurss par Latvijas Tautas frontes darbību, kurā 35 000 latu finansējums piešķirts projektam „Atmodas antoloģija”, kura autori ir režisors Askolds Saulītis un biedrība „Terra Europa”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Topošā dokumentālā filma tiks iekļauta Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejas pasākumu programmā un to plānots pabeigt līdz šā gada 1. oktobrim. „Filma stāstīs par Latvijas ceļu uz valsts neatkarības atjaunošanu 1980. gada nogalē. Šo procesu priekšgalā bija Latvijas Tautas fronte, kurā aktīvi darbojās gan progresīvie politiķi, ārsti, žurnālisti, juristi, mākslinieki, gan vienkārši ideālisti,” stāsta Saulītis.

„Filma
būs par vērtībām, kas veido mūsu tautas kopību vēl aizvien. Kāda nozīme bija Latvijas Tautas frontei PSRS sabrukšanā, Austrumeiropas atbrīvošanās procesā no „dzelzs priekškarauzspiestajiem žņaugiem. Kas ir mainījies pa šiem gadiem, vai toreizējie ideāli un cerības ir piepildījušās,” atklāj režisors Askolds Saulītis.

Filmu projektu konkursam kopā tika iesniegti četri projekti: „Smilšu grauds pie smilšu grauda”, ko iesniedza režisors un scenārists Zigurds Vidiņš, „Seši mazi bundzinieki”, ko iesniedza režisors Rodrigo Rikards un scenāriste Lelde Stumbre, „Vēstures paātrinājums. Pēc 25 gadiem”, ko iesniedza režisori Dāvis Kaņepe, Daina Rašenbauma, scenāristi Gints Grūbe, Harijs Beķeris, arī konkursā uzvarējušais projekts „Atmodas antoloģija”, ko iesniedza režisors Saulītis un scenārists Edgars Engīzers.

Konkursā iesniegtos projektus vērtēja Nacionālā Kino centra pārstāve Lelda Ozola, Ministru prezidenta ārštata padomniece un darba grupas Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25. gadskārtas pasākumu organizēšanai locekle Sarmīte Ēlerte (V), biedrības „Tautas frontes muzeja sabiedriskā padomepriekšsēdētājs un darba grupas Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25. gadskārtas pasākumu organizēšanai loceklis Romualds Ražuks, arī asociētā profesore un politikas zinātņu doktore Daina Bāra.

0 komentāri

Komentāru nav