Ikšķiles baznīcā muzicēs Inga Šļubovska un Tālivaldis Deksnis

Ikšķiles baznīcā muzicēs Inga Šļubovska un Tālivaldis Deksnis
Publicitātes foto . Dziedātāja Inga Šļubovska
08-08-2013 A+ A-
Sestdien, 10. augustā, plkst. 18.00 uz koncertu Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā aicina trīs izcili latviešu mūziķi – operdziedātāja Inga Šļubovska, ērģelnieks Tālivaldis Deksnis un obojiste Ieva Nīmane, informē koncerta rīkotāji – „La Rondine” fonds.

Koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt lielmeistaru Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Frīdriha Hendeļa skaistākās ārijas, bagātīgās skaņu ainavas franču komponistu romantiķa Gabriela Forē un impresionista Kloda Debisī daiļradē, kā arī iespēja ielūkoties dažās latviešu mūzikas lappusēs.

Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska ir viena no daudzsološākajām jaunajām solistēm, kas izpelnījusies atzinību par izcilu sniegumu Papagenas, Adīnas, Cerlīnas un Sofijas lomā operu iestudējumos. Inga ir piedalījusies daudzos Latvijas mēroga un ārvalstu opermūzikas festivālos. Inga ir A/S „Latvijas Gāzes gada balvas Operai 2009” laureāte nominācijā „Labākā operas soliste”, kā arī bijusi „Lielās Mūzikas balvas 2009” nominante kategorijā „Gada debija”. Inga vienlīdz veiksmīgi darbojas kā operas, tā arī kamermūzikas žanrā.

Ērģelnieks Tālivaldis Deksnis – rosīgs latviešu ērģeļmūzikas propagandētājs, par ko saņēmis Latvijas Komponistu savienības balvu 1986. gadā un Latviešu mūzikas balvu 2007. gadā. Tālivaldis ir uzskatāms par vienu no aktīvākajiem skaņuplašu sērijas Latvijas vēsturiskās ērģeles veidotājiem. Viņš ir devis lielu ieguldījumu Latvijas ērģeļu izpētē un atjaunošanā. 1996. gadā saņēmis „Lielo Mūzikas balvu”. Tālivaldi Deksni koncerta klausītājiem Ikšķiles Dievnamā būs iespēja dzirdēt pirmo reizi.

Līdzās Ingai Šļubovskai un Tālivaldim Deksnim koncertā dzirdēsim jauno, bet sevi jau spoži apliecinājušo obojisti, seno pūšaminstrumentu pazinēju, baroka orķestra „Collegium Musicum Riga” obojisti Ievu Nīmani.

0 komentāri

Komentāru nav