„S!gulda aizrauj!”: novada mākslinieku darbu izstāde Esplanādē

„S!gulda aizrauj!”: novada mākslinieku darbu izstāde Esplanādē
Publicitātes foto
08-08-2013 A+ A-
Radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” „Rīga 2014” partnerpilsētai Siguldai veltītajā pēcpusdienā, 10. augustā, no plkst.15.00 līdz 17.00 būs skatāma Siguldas novada mākslinieku darbu izstāde „Iedvesmas mehānisms”.

Kultūras vasarnīcā būs eksponēti glezniecības, foto, grafikas mākslas darbi.

Siguldas novadā ir apzināti un darbojas vairāk nekā 50 mākslinieku. Visi ir dzīvojuši vai dzīvo, vai citā veidā ir saistīti ar Siguldas novadu. Tostarp mākslas žanrā labi pazīstami vārdi – Solveiga Vasiļjeva un Igors Dobičins, Voldemārs Gudovskis, Zinaīda Ceske, Ausma Šmite, Dainis Gudovskis, Oskars Plāciņš, Agnese Melbārde, Dina Dubiņa, Jānis Purcens, Vitolds Kucins, Zanda Puče, Oskars Briedis un daudzi citi.

Siguldas novada mākslinieku darbu izstādes galvenā tēma ir pausta tās nosaukumā – „Iedvesmas mehānisms” – katrs mākslinieks šo mehānismu iedarbina ar atšķirīgām, tikai sev atrastām metodēm. Tomēr viņiem visiem ir arī viens kopīgs iedvesmas avots – Sigulda.

„Pilsēta dāsni ļauj smelties visdažādāko sajūtu eliksīrus – no teiksmainās dabas un staltajiem pilskalniem, no bērnības atmiņām vai nejauši satiktiem cilvēkiem. Iedvesma Siguldā ir visapkārt, vajag tikai to spēt saskatīt un nelaist vaļā. Tomēr, lai šo mehānismu iedarbinātu un radītu prieku citiem, ir nepieciešama liela drosme un uzdrīkstēšanās. Siguldas novada mākslinieki ir ieslēguši savu iedvesmas mehānismu un šajā izstādē vēlas dalīties ar atrastajām sajūtām un iedvesmot citus ar saviem mākslas darbiem,” raksta Siguldas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte.

Jau ziņots, ka sestdienās kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” ir veltītas „Rīga 2014” partnerpilsētai Siguldai, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā piedāvās daudz dažādu kultūras pasākumu programmā „S!igulda aizrauj!” ārpus Rīgā gaidāmajiem notikumiem.

0 komentāri

Komentāru nav