Latvijā uzstāsies Irkutskas filharmonijas simfoniskais orķestris

Latvijā uzstāsies Irkutskas filharmonijas simfoniskais orķestris
LETA . Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskā orķestra diriģents Ilmārs Lapiņš
08-08-2013 A+ A-
Hermaņa Brauna fonda rīkotajā festivālā „Artissimo” Dzintaru koncertzālē 26. un 27. augustā uzstāsies Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris diriģenta Ilmāra Lapiņa vadībā, informēja fonda direktore Inna Davidova.

Ilmārs Lapiņš dzimis Rīgā, viņš ir Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas alta klases un Ļeņingradas Valsts konservatorijas alta klases, kā arī simfoniskās un operas diriģēšanas klases absolvents. Mūziķis mācījies arī Herberta fon Karajana vadītajā seminārā un beidzis Maskavas Valsts konservatorijas aspirantūru, strādājis par diriģentu Jaroslavļas Valsts filharmonijā, Tatārijas Akadēmiskajā operas un baleta teātrī, Belgradas Nacionālajā operā, Maskavas Lielajā teātrī, Veronas operā.

Viņš bijis galvenais diriģents Ufas operā, Tomskas un Sverdlovskas simfoniskajos orķestros, Dienvidslāvijas pilsētas Mostaras simfoniskajā orķestrī, Vīnes Jaunajā kamerorķestrī. Mākslinieks koncertējis Baltijas valstīs, Čehijā, Slovākijā, Bulgārijā, Dienvidslāvijā, Austrijā, Vācijā, Šveicē, Spānijā, Itālijā, Zviedrijā, ir Krievijas Federācijas Nopelniem bagātais mākslas darbinieks, Mongolijas Tautu draudzības ordeņa kavalieris, Austrijas Republikas Goda pilsonis.

Preses konferencē Lapiņš teica, ka vienmēr bijis pārliecināts, ka pēc studijām Ļeņingradā atgriezīsies strādāt Latvijā, taču šī iecere nepiepildījās. Uz žurnālistu jautājumu, vai Lapiņš piekristu kļūt par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galveno diriģentu, viņš atbildēja, ka „šāds priekšlikums nav izteikts”.

26. augustā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris Lapiņa vadībā atskaņos Pētera Čaikovska uvertīru „Romeo un Džuljeta”, Morisa Ravēla „Bolero”, Kloda Debisī „Fauna diendusu” un M. Bruha „Pirmo vijoļkoncertu”, ko spēlēs pasaulslavenā vijolniece Dora Švarcberga.

27. augusta koncerta programmā būs Antonīna Dvoržāka „Astotā simfonija” un Isaka Dunajevska mūzika un dziesmas no filmām un operetēm, koncertā piedalīsies arī LNO soliste Liene Kinča (soprāns).

Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris šogad svin savu 55. gadskārtu. 2009. gadā par orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Rīgā dzimušais Krievijas Nopelniem bagātais mākslas darbinieks Ilmārs Lapiņš.

0 komentāri

Komentāru nav