Bērni dosies karnevāla gājienā uz „Gaismas pili”

Bērni dosies karnevāla gājienā uz „Gaismas pili”
F64
08-08-2013 A+ A-
Lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu un jauniešu žūrija” dalībnieki 2014. gada 8. septembrī piedalīsies karnevāla gājienā uz jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku.

Bērnu pulcēšanās jaunajā ēkā būs gan svētku svinēšana, gan apliecinājums tam, ka Latvijā ir daudz bērnu, kuri lasa grāmatas un apmeklē bibliotēkas.

„Viņiem un viņu nākotnei ir celta „Gaismas pils””, pauda LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Karnevāla devīze „Gribu iet uz bibliotēku!” ietver virzienu uz gudrību, zināšanām un cilvēcību. Karnevāls paredz, ka bērni, kuri ir kļuvuši par aktīviem lasītājiem LNB daudzus gadus organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā, gada garumā līdz 8. septembrim piedalīsies dažādos konkursos un darbnīcās, gatavos sev grāmatu varoņu tērpus, rakstīs pārdomas, zīmēs, veidos, fotografēs un filmēs.

Savukārt karnevāla norises dienā nākamgad Rīgā, Rātslaukumā, gājiena dalībnieki uzzinās savu uzdevumu – doties uz Stikla kalnu, lai atmodinātu dusošo Saulcerīti. Uz Akmens tilta gājiena dalībnieki satiksies ar septiņiem kraukļiem, kas Saulcerīti apsargā.

Septiņi kraukļi ir aizspriedumi par bērnu, lasīšanas un bibliotēku attiecībām. „Gaismas pilī” bērni ar savu gudrību un bibliotēkas Gudro palīdzību atmodinās Saulcerīti.

Savukārt šosvētdien, 11. augustā, Esplanādē notiks LNB Bērnu literatūras centra projekta „Grāmatas iet uz bibliotēku” prezentācija un radošās darbnīcas bērniem. Pasākumu Esplanādē, kas notiks no plkst. 13.00 līdz 15.00, vadīs mākslinieces Indra Sproģe un Ilze Dambe.

„Gribu iet uz bibliotēku!” ir tematiskās līnijas "Rīgas karnevāls" pasākums, kas top sadarbībā ar "Rīga 2014" partneri "Lattelecom".

0 komentāri

Komentāru nav