Jau 13. reizi notiks videomākslas festivāls „Ūdensgabali”

Jau 13. reizi notiks videomākslas festivāls „Ūdensgabali”
Hanzaki Toshiaki
08-08-2013 A+ A-
Šogad no 15. līdz 17. augustam uz AB dambja Daugavā un peldošajā mākslas centrā „Noass” norisināsies 13. starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls „Ūdensgabali”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē kultūras un mākslas projekta „Noass” direktore Kate Zilgalve.

Šogad festivāla fokusā – videodzeja, teksta un attēla mijiedarbība, jaunākais no inovatīvā britu īsfilmu festivāla „Onedotzero”, kā arī īpaši Rīgai veidota Japānas jauno mākslinieku programma „Meklējot anima formu”, kas tapusi sadarbībā ar „Japānas Mediju mākslas festivālu” un Tokijas pilsētas fotogrāfijas muzeja kuratoru Yunya Jamamine.

Festivāla pirmā diena – 15. augusts – būs veltīta videodarbiem, kas balstīti vai iedvesmu smēluši dzejā. Programmas ieskaņā Latvijas videodzejas attīstību un jaunākos darbus prezentēs tekstgrupas „Orbīta” pārstāvis Artūrs Punte, bet vakaru turpinās vīdžeju Zanes Raudiņas un Jeļenas Glazovas performance. Vakaru noslēgs „Onedotzero” dzejas video izlase „Poemetrics”, kas apskata dažāda veida kustīgā attēla darbus, kuros izmantoti neordināri risinājumi un emocionāli dinamiski vēstījumi.

Festivāla otrā diena – 16. augusts – būs īpaša ar speciāli Rīgai veidotu Japānas jauno mākslinieku programmu – „Meklējot anima formu”, kas apvieno sešu jaunu, talantīgu mediju mākslinieku videodarbus, daudzsološās multimediju mākslas grupas „Okamotonoriaki” un vīdžeja Masashi Yokota performanci džeza noskaņās, kā arī mākslinieka Yusuke Shigeta videoinstalāciju „Pixel Forest” („Pasaku mežs”), kas ataino košu bērnu stāstu un brīnumu pasauli, izmantojot pikseļu attēlus ar viegli nostalģisku pirmo datorspēļu grafiku. Piektdienas vakaru noslēgs vīdžeja Mārtiņa Ratnika uzstāšanās.

Festivāla trešā un noslēdzošā diena – 17. augusts – piedāvās 16. Japānas Mediju mākslas festivāla labāko darbu izlasi, ko personīgi prezentēs festivāla pārstāve Maiko Wakui, bet noslēgumā visjaunākais no „Onedotzero” – drosmīgā īsfilmu izlase „Resonate”, kas apvieno jaunākos kustīgo attēlu veidus un hibrīdrisinājumus tādās video nozarēs kā kustību grafika, īsfilmas, animācija un mūzikas video.

„Arī šogad „Ūdensgabali” šķērso maģiskas ainavas, retro sapņu ainas, pasaku pasauli, pārkāpjot ierastās video un kustīgā attēla mākslas robežas un dāvinot visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem trīs dienas ilgus videosvētkus,” tā festivālu raksturo Kate Zilgalve.

13. starptautiskā laikmetīgās un videomākslas festivāla „Ūdensgabali” programmu meklē šeit. Visi pasākumi festivālā ir bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav