Atklāta „The Tall Ships Races” plenēra gleznu izstāde

Atklāta „The Tall Ships Races” plenēra gleznu izstāde
Alise Mediņa „Kruzenshtein”
08-08-2013 A+ A-
Mākslas galerijā „Jēkabs” līdz 30. augustam ir aplūkojama izstāde „Mans buriniek...”, kurā eksponēti šovasar burinieku regates „The Tall Ships Races” laikā notikušā plenēra darbi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē galerijas pārstāvji.

„The Tall Ship Races” laikā – no 25. līdz 28. jūlijam – plenērs pulcēja māksliniekus no visas Latvijas. Tā mērķis bija iemūžināt galvaspilsētas ainavai neikdienišķo rosību Rīgas ostā ar „The Tall Ships Races” dalībnieku buru kuģiem.

Mākslinieki piekrīt, ka tā bijusi radošām inspirācijām pateicīga vide, vienlaicīgi aktualizējot ainavas glezniecības tradīciju.

 

Plenēra dalībnieki, mākslinieces Alises Mediņas un kuratores Diānas Kalvānes mudināti, pameta savas darbnīcas un iejuka pūlī ar molbertiem un audekliem. Gleznošana plenērā dod iespēju īpaši pietuvoties dabas reālijām, tomēr tajā pašā laikā tas ir liels izaicinājums, jo mākslinieks nav pasargāts no laikapstākļu diktētajiem noteikumiem un neparedzamiem pavērsieniem. Pašiem dalībniekiem plenērs bija lieliska iespēja satikties radošā kontekstā ar citiem māksliniekiem, apmainīties ar pieredzi un idejām, kā arī galvenais – radīt kopīgu izstādi plenēra noslēgumā.

Lai arī tematikā vienoti, izstādē aplūkojamie darbi pārsteidz ar savu radošo daudzveidību, kas izpaužas atšķirīgos mākslieku rokrakstos, motīvos un izmantotās tehnikās.

Izstādē „Mans buriniek...” ar saviem plenēra laikā tapušajiem darbiem piedalās vairāk nekā 30 autoru, tostarp Alise Mediņa, Anna Laicāne, Ilze Markevičas-Caruka, Elizabete Melbārzde, Ilze Preisa, Sarmīte Caune, Ingūna Krolle, Lāsma Pujāte, Andrejs Ģērmanis un daudzi citi.

Izstāde „Mans buriniek...” galerijā „Jēkabs” aplūkojama katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00. Galerija atrodas Jēkaba ielā 26/28.

0 komentāri

Komentāru nav