Teterevu fonds otro sezonu atbalstīs projektu „Teātris.zip”

Teterevu fonds otro sezonu atbalstīs projektu „Teātris.zip”
Publicitātes foto/Latvijas Nacionālais teātris . 21. septembrī raidījums „Teātris.zip” piedāvās noskatīties izrādi „Sapnis par Brodveju”
09-08-2013 A+ A-
Arī šosezon Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstīs LTV projektu „Teātris.zip”, piedāvājot skatītājiem izcilas teātra izrādes un palīdzot papildināt LTV arhīvu ar jaunu izrāžu ierakstiem, pavēstīja LTV pārstāve Laura Brokāne.

Rudens sezonu raidījums „Teātris.zip” uzsāks ar dāvanu mazajiem skatītājiem – Dailes teātra izrādes „Vārnu ielas republika” tiešraidi 1. septembrī. Nākamā izrāde – Latvijas Nacionālā teātra iestudējums „Sapnis par Brodveju” – gaidāma 21. septembrī.

Sākot ar 1. septembri, projektā „Teātris.zip” plānots rādīt 30 izrādes. LTV1 demonstrēs ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu veidotos ierakstus: Dailes teātra iestudējumu „Marija Stjuarte”, Jaunā Rīgas teātra godalgoto izrādi „Zilā kalna Marta”, leģendāro Tenesija Viljamsa „Ilgu tramvaju ” ar Antru Liedskalniņu titullomā un citas izrādes. Sezonas laikā paredzēts ierakstīt 19 izrādes no Latvijas teātru aktuālā repertuāra.

„Latvijas teātra māksla ir mūsu valsts kultūras dzīves fenomens – tās attīstība liecina par sabiedrības un laikmeta zīmēm, Latvijas skatītājs mīl teātri un seko tā aktualitātēm ar neatslābstošu uzmanību. „Teātris.zip” pienesums šā skatuves žanra attīstībā ir patiesi unikāls arī auditorijas paplašināšanas un izglītošanas ziņā,” akcentē mecenāte Ināra Tetereva.

Sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu LTV skatītājiem iepriekšējā sezonā ir bijusi iespēja redzēt leģendāru iestudējumu un jaunāko izrāžu ierakstus, kas piesaistīja dažādu paaudžu auditorijas interesi. Netieši projekts „Teātris.zip” ir ietekmējis skatītāju interesi par teātra mākslu, kultūras vēsturi un vērtībām Latvijā kopumā, veicinājis un nostiprinājis arī teātra žanra popularitāti skatītāju vidū.

Pagājušajā sezonā „Teātris.zip” nodrošinājis daudzu ievērojamu teātra notikumu pārraides, piemēram, baleta „Riekstkodis” tiešraidi no Latvijas Nacionālās operas abos LTV kanālos, demonstrējis Rūdolfa Blaumaņa 150 gadu jubilejai veltītās leģendārās izrādes „Trīnes grēki” (1983, Liepājas teātris; 1998, Rīgas Krievu teātris), vecmeistara Oļģerta Krodera iestudējuma „Hamlets” tiešraidi no Valmieras Drāmas teātra, „Spēlē, spēlmani!” atjaunojumu Liepājas teātrī, skatītāju iemīļoto dziesmuspēli „Tobago” Dailes teātrī. Pirms izrādēm sarunu raidījumā norit Ojāra Rubeņa vadītā diskusija par demonstrētā iestudējuma vērtībām un kontekstiem mūsdienu dzīves aktuālajās norisēs.

Projekts „Teātris.zip” sabiedrībā guvis plašu pozitīvu rezonansi, iepriekšējās sezonas noslēgumā pulcējot daudzus skatītājus pēdējā raidījuma ierakstā Kalnciema kvartālā.

Papildu informācija atrodama LTV mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav