Ēriks Ešenvalds: debesu tematika noslēgsies ar „Ziemeļu gaismu”

Ēriks Ešenvalds: debesu tematika noslēgsies ar „Ziemeļu gaismu”
Una Griškeviča, Rīga 2014 . Komponists Ēriks Ešenvalds
09-08-2013 A+ A-
Ceturtdien, 8. augustā, ar Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” koncertu Jaunciema ostas koncertzālē notika komponista Ērika Ešenvalda kormūzikas albuma „At the foot of the sky” prezentācija. Koncertu apmeklēja vairāki simti interesentu.

Pirms koncerta, tiekoties ar žurnālistiem, komponists stāstīja, ka jaunajā albumā, kurā iekļautas astoņas kompozīcijas, ieguldījis daudz jūtu un ka „albums izauklēts no sirds mielēm”.

„Jaunais albums ir pilns ar nianšu jūru, bagātību, un koris, ieskaņojot šo albumu, tiešām ir pārtapis par orķestri,” Ešenvalds neslēpa gandarījumu par paveikto darbu, atzīstot, – ļoti iespējams, ka ar CD „At the foot of the sky” debesjuma tematika viņa daiļradē ir noslēgusies. „Esmu ļoti pateicīgs korim par šo darbu – tā ir izcila interpretācija un augstākā pilotāža!” Daļa šīs programmas būs dzirdama Garīgās mūzikas festivāla koncertā, kas 17. augustā notiks Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē.

Ēriks Ešenvalds arī pastāstīja, ka pilnībā debesjuma tēma noslēgsies ar multimediālo simfoniju „Ziemeļu gaisma”, kas veltīta iespaidīgākajai dabas parādībai – ziemeļblāzmai – un tiks atskaņota 2014. un 2015. gadā, tostarp arī Rīgā. „Jo ir taču jaunas stihijas, ko varu pētīt: dzelmes, Antarktīdu, kalnus. Atkal iešu uz bibliotēku, nodošos pētījumiem un ļaušos iedvesmai.” Savukārt par topošo multimediālo simfoniju komponists teic, ka, to radot, viņš piedalīsies gan ziemeļu tautu dziesmu vākšanā, gan kopā ar operatoru dosies filmēt ziemeļblāzmu uz Norvēģiju. „Paredzēts, ka 40 minūšu garo simfonisko tēlojumu atskaņos jauktais koris, simfoniskais orķestris; tāpat tiks izmantota elektronika un videoprojekcijas.”

0 komentāri

Komentāru nav