Nodibināts Oļģerta Krodera fonds

Nodibināts Oļģerta Krodera fonds
LETA . Režisors Oļģerts Kroders
09-08-2013 A+ A-
Piektdien, 9. augustā – režisora Oļģerta Krodera 92. dzimšanas dienā – darbību uzsāk viņa vārdā nosaukts fonds, aicinot aktīvi līdzdarboties visus, kam svarīga Latvijas kultūrvēstures saglabāšana un attīstība, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Oļģerta Krodera fonda valdes locekle Evita Sniedze.

Fonda dibinātāji ir Krodera aktieri, Vidzemes uzņēmēji un režisoram tuvie cilvēki. Fonda valdē ievēlēta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze, Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks, Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

Viens no fonda mērķiem ir rūpēties par režisora piemiņas saglabāšanu, vācot ziedojumus Krodera pieminekļa izveidei Valmieras pilsētā.

Otrs mērķis ir attīstīt teātra mākslu, katru gadu izvērtējot un pasniedzot Krodera balvu sezonas izaicinošākajam un izcilākajam notikumam teātra pasaulē – to varēs saņemt gan izrāde, režisors, aktieris, gan arī grāmatas autors vai cits ar teātra mākslu saistīts pasākums, pat ideja.

Šī balva būs iespēja plašāk un, iespējams, objektīvāk izvērtēt notikumus, kas ir svarīgi kultūras attīstībā. „Un centīsimies, lai mūsu viedoklis saskanētu ar iespējamo Krodera viedokli par to, kas ir pelnījis būt pamanīts,” vēsta valdes locekļi, kuri arī būs tie, kas noteiks balvas ieguvēju – balvā būs naudas prēmija un piemiņas balva.

Krodera balvas pasniegšana notiks Valmieras teātrī, katru gadu janvāra otrajā vai trešajā pirmdienā, pēc iespējas tuvāk Oļģerta vārda dienai, kas ir 20. janvārī.

„Kroderam ir tik daudz tuvu cilvēku, kuriem varbūt būtu bijis jābūt šajos fonda dibinātājos, tāpēc man jāatvainojas tiem, kuri nav oficiāli iekļauti šajā sarakstā, tomēr ceram, ka tas tikai būs pamudinājums aktīvi iesaistīties fonda darbībā gan ar idejām, gan cita veida ieguldījumu,” akcentē fonda idejas autore Evita Sniedze. „Ticam, ka fonds ļaus vēl uzstājīgāk atgādināt Krodera vēlējumus par kultūras nozīmību nācijas identitātes saglabāšanā, bet Krodera balva būs pamudinājums ikvienam teātra mākslā iesaistītajam tiekties pēc augstiem mērķiem un izaicinājumiem.”

Ziedojumu konta numuru var atrast Valmieras Drāmas teātra mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav