JRT sezonu sāks ar „Ilgu tramvaja” jauniestudējumu

JRT sezonu sāks ar „Ilgu tramvaja” jauniestudējumu
Rīga 2014 . Blanšas loma topošajā „Ilgu tramvaja” jauniestudējumā JRT uzticēta Elitai Kļaviņai
10-08-2013 A+ A-
Jaunā Rīgas teātra (JRT) jaunās sezonas pirmais jauniestudējums būs amerikāņu dramaturga Tenesija Viljamsa populārās lugas „Ilgu tramvajs” iestudējums.

Izrādes iestudēšana uzticēta režisorei Inesei Mičulei, kuras pēdējais darbs šajā teātrī bija izrāde „Muša” ar Elitu Kļaviņu galvenajā lomā, kas aktrisei atnesa 2011./2012. gada teātra sezonas „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Gada aktrise”.

Mēģinājumi pie jaunās izrādes norit jau pilnā sparā, bet pirmizrāde gaidāma 12. septembrī, aģentūrai LETA pastāstīja teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Galvenās lomas „Ilgu tramvajā” uzticētas Elitai Kļaviņai, kura atveidos Blanšu Dibuā, viņas māsas Stellas lomā būs Sandra Kļaviņa vai Iveta Pole, savukārt Stenlija Kovaļska tēlā iejutīsies Andris Keišs. Tāpat izrādē piedalīsies Ivars Krasts, Gatis Gāga, Ģirts Krūmiņš, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Georgijs Surkovs un Kaspars Zāle.

Lugas galvenā varone Blanša Dibuā tic mīlestībai un ilgojas pēc tās. Viņa ir zaudējusi visu un meklē patvērumu pie māsas. Tur Blanša nonāk sarežģītā attiecību trīsstūrī ar māsu un viņas vīru, un visu triju dzīves sagriežas traģiskā virpulī, ko skaudri caurvij stūrgalvīga cīņa ar reālo dzīvi, bēgšana ilūziju pasaulē un vēlme saglabāt savus ideālus.

Scenogrāfiju izrādei veidos Rūdolfs Bekičs, bet kostīmu māksliniece ir Kristīne Jurjāne.

Jaunajā sezonā JRT izrādi veidos arī dramaturgs un režisors Lauris Gundars, kurš iestudēs Džeka Džepsona lugu „Rupucis”, Gatis Šmits iestudēs Agneses Rutkēvičas „Dzīvnieks” (darba nosaukums) un Ļeva Tolstoja „Tumsības vara”. Režisors Vladislavs Nastavševs iestudēs Mihaila Kuzmina „Peldošie, ceļojošie” (darba nosaukums).  Eksperimentāli pētniecisku darbu ar ar latviešu autoru dzeju iestudēs Māra Ķimele, bet režisors Alvis Hermanis savus radošos plānus precizēs sezonas laikā.

Aizvadītajā sezonā Jaunajā Rīgas teātrī nospēlētas 486 izrādes, no tām 458 izrādes JRT telpās un trīs viesizrādes Latvijā, kā arī 25 viesizrādes ārpus Latvijas. Kopā JRT izrādes aizvadītajā sezonā Latvijā noskatījušies 105 654 skatītāji, no tiem 103 774 skatītāji JRT telpās un 1880 skatītāji viesizrādēs Latvijā. Vidējais zāļu piepildījums JRT telpās sasniedzis 92,3 %.

Populārākās izrādes aizvadītajā sezonā bijušās - Lielajā zālē – „Grenholma metode”, Mazajā zālē – „Skolotājs Jāps un klase”, Talsu ielā – „Tumšās alejas”.

Šajā sezonā Jaunais Rīgas teātris turpinās darbu līdzšinējās telpās Lāčplēša ielā 25 un Talsu ielā 1. Tabakas fabrikā šobrīd turpinās projektēšanas darbi, lai sagatavotu ēku JRT pagaidu telpu vajadzībām.

0 komentāri

Komentāru nav